Alpay Özdemir - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Alpay ÖzdemirÜstünberk Holding
Üretim Müdür Yardımcısı

5 Mart 1987’de Samsun’da doğdum. Lise öğrenimimi Bursa’da Sami Evkuran Anadolu lisesinde tamamladım. 2011’de Pammukkale Üniversitesinde Makine Mühendisliği eğitimini aldım. Eğitimim sırasında 2 sene fitness antranörlüğü tecrübem oldu.
Askerliğimin ardından Otomotiv Plastik Sanayi’de faaliyet gösteren Balap firmasında 2015 yılına kadar çalıştım. Burada ki tecrübem teknik anlamda temelimi oluşturmaya büyük katkı sunmuştur. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans programına başladım.
2015 yılında Üstünberk Holding’in Fompak İnterior firmasında üretim mühendisi olarak göreve başladım. Bu süreçte yalın üretim, maliyet azaltma, hat kurulumu, proje seriye alma konularına liderlik yapma olanağım oldu. Üstünberk akademinin düzenlediği geleceği yönetenler programına dahil oldum. Bu program ile kişisel farkındalık alanında çalışmak için iyi bir temel elde ettim ve bu süreç yaşam ile birlikte devam edecek. 2017 yılında firmada Üretim Müdür Yrd.’liği görevine atandım. 2018 yılı ile 6 sigma yeşil kuşak eğitimine devam ediyorum.

Diğer YBL PROFESYONEL 2018 1. DÖNEM temsilcilerimize de göz atmak ister misiniz?