Bekir Aslan - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Bekir AslanPegasus Havayolları
Bölge Sorumlusu, Denetmen, Eğitmen

Bendeniz Bekir Aslan İzmir doğumlu olup, an itibariyle İstanbul’da ikamet etmekteyim. Tipik bir Ege karakteri olduğumu belirtmek yanlış olmaz.
Doğa ve müzik ile aramda sıkı bir bağ bulunmaktadır. Gitar ve saksafon çalıyorum ve ayrıca yarı-profesyonel fotoğrafçılık yapıyorum.
Doğa ile ilişkimden mütevellit sıkı bir kamp sevdalısıyım. Ayrıca farklı kültürler görmek ve hissetmek konusunda ısrarcıyımdır. Bu bağlamda birçok seyahatim olmuştur ve olmaktadır. Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun hemen hemen tüm ülkelerinde ve özellikle Avrupa’da kimi ülkelerin farklı şehirlerinde bulundum.Bunun dışında Ukrayna, Rusya, Orta Asya’da Kazakistan, Kırgizistan, Uzak Doğu’da ise Tayland seyahat ettiğim diğer ülkelerdir.
İlaveten siyaset ve tarih, ilgi alanlarımdan diğer ikisidir. İlintili olarak -belirtmekte fayda olacağı üzere- denemeler yazmaktayım. Çok erken (16) yaşında üniversiteyi kazanmanın getirdiği, kendini henüz tanımama ve düşük sosyoekonomik çevrede büyümenin dürtüsü ile “garanti para ve meslek” için öğretmenliğe yönlendirildim. 20 yaşında üniversiteyi bitirdikten sonra öğretmenliğin bana ait olmadığını anlamam iki yıl sürdü. Akabinde 9 ay kadar Londra’da dil eğitimi aldım, çalıştım ve Türkiye’ye dönüp Pegasus Havayolları’nda işe başladım -hala çalışmaktayım-. An itibariyle bölge sorumlusu, denetmen ve eğitmen görevlerini icra etmekteyim.

Diğer YBL PROFESYONEL 2018 1. DÖNEM temsilcilerimize de göz atmak ister misiniz?