DİLEK AYDIN

Dilek AydınAlarko Holding
İK Direktörü

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimini gördükten sonra 1995’de Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun olmuştur. 1990 yılında henüz hazırlık öğrencisi iken Siemens Nixdorf’da stajyer/tercüman olarak başlayan profesyonel iş hayatı 28 yıldır kesintisiz devam etmektedir. Mezuniyet sonrası 1996 yılında Uluslararası İK Yönetim Danışmanlık firması Neuman International (USA)’da Yönetim Danışmanı ve Kıdemli Yönetim Danışmanı olarak start-up Türkiye ofisinin kurulmasında görev almış ve farklı sektörlerden büyük ölçekli, ulusal ve uluslararası kurumlara ve orta-üst-tepe yöneticilere İK Yönetim danışmanlık hizmeti vermiştir.

1998 yılında Zorlu Holding’in Tekstil Grubu İnsan Kaynakları Direktörlüğünü yürütmüştür. Ardından 2002 yılında HR Partner Management Consultancy‘da Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak çalışma hayatını devam ettirmiştir. 2006 yılında Abdi İbrahim İlaç ‘da Uluslararası Piyasalar (Cezayir-Kazakistan-Ukrayna-Rusya-Azerbaycan-Gürcistan-Kıbrıs) İnsan Kaynakları Grup Müdürü olarak görev almıştır.

2009 yılında Yıldız Holding & Gumlıng (Danimarka) Uluslararası İnsan Kaynakları Grup Müdürlüğü yapmıştır. 2013 yılında Alarko Holding ‘de CHRO İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Yöntemi Başkanı olarak halen görevini devam ettirmekte olan Dilek Aydın aynı zamanda Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF onaylı profesyonel koç olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye’nin Dijital Dönüşüm alanında vizyonunu belirlemek üzere yola çıkan ve bugün yaklaşık 150 üst düzey profesyonelin katıldığı Türkiye Vizyon 100 Grubu’nda da yer almaktadır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?