Ezgi foto beyaz fon

Ezgi TürkmenTPC Leadership Turkey
Liderlik Danışmanı/Liderlik Koçu/Fasilitatör

İstanbul Alman Lisesi ve Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ezgi Türkmen, 15 yılı aşkın sürede, Colgate & Palmolive, Cadbury/Kraft ve Coca-Cola (CCI) gibi uluslararası şirketlerin hem dış hem de yerel pazarlarında satış ve pazarlama üzerine kurguladığı kariyer rotasını, kariyerinin 10. yılında, uluslararası liderlik gelişim programları yöneticiliği ve iç eğitmenliğe çevirdi.

Kariyerinin son 5 yılını, ICF’den (Uluslararası Koçluk Federasyonu) ve EMCC’den (Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi) akredite olan koçluk (ACC) ile, IAF (Uluslararası Akreditasyon Forumu) yetkinlikleri üzerine kurulu olan fasilitasyon sertifikalarıyla zenginleştirdi. 2017 yılında, Birleşmiş Milletler’in WYSE Uluslararası Liderlik Programı’na, tüm dünyadan seçilen 30 katılımcıdan biri olarak katıldı.

Kurumsal ortamda geçirdiği kariyer günlerinde kendi liderlik yolculuğunu deneyimlerken, Türkiye, Uzak Doğu, Güney Amerika, Avrupa, Güney Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan gibi bir çok farklı coğrafyayla çalışan Ezgi, Coca-Cola’da çalıştığı dönemde, sorumlu olduğu 10 ülkenin özellikle orta ve üst seviye liderlerine gelişim programları tasarladı ve verdi; bunun yanında, performans yönetimi süreçlerinde, kişilere, gelişim ihtiyaçlarını doğru belirlemeleri, potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve hem ekipleriyle hem de yöneticileriyle olumlu, sonuç yaratan yaklaşımlarla iletişim kurmaları yönünde koçluk ve danışmanlık yaptı.

Bugün TPC Leadership’le fasilitatör, liderlik danışmanı ve yönetici koçu olarak çalışan Ezgi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İngilizce Yüksek Lisans Programı’nda, Liderlik ve İletişim Becerileri dersi vermektedir. Ayrıca, meditasyon, nefes teknikleri, prezans ve mindfulness konularında uzmandır.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?