Fatih Özdemir - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
fatih-ozdemir

Fatih ÖzdemirYenibirlider Derneği
Dijital Strateji Yöneticisi

fatih@yenibirlider.org

Merhaba Ben Fatih Özdemir, 20 Kasım 1993’de İstanbul’da doğdum. Yaklaşık 8 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Giresun Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Üniversite yıllarımda irili ufaklı birçok dijital ajansta çalışarak web yazılımları, tasarımlar ve medya yönetimleri konularında destek verdim. 2013 yılında Giresun Blog adında yerel çapta ilk online girişimimi kurdum. İkinci girişimim ise Yenibirlider Derneği’nin eş kurucularından Kerem Kamışlı ile başladığımız Ontrava.com haber sitesi projesi oldu. Son projem ise dünyanın dört bir yanındaki insanların şehirlerini tanıtması ve bunun aracılığıyla birbiriyle tanışmasını sağlayan Citiletter.

2015 yılında onbinlerce başvuru arasından ilk 50’ye kalarak Türkiye Girişimcilik Vakfı Fellow’u oldum. 2016 yılında Yenibirlider Derneği’nin YBL Profesyonel Genç Liderlik programına seçilerek Boğaziçi Üniversitesi’nde liderlik eğitimleri aldım. 2017 yılında ise girişim hızlandırma programı Hackquarters’in Pioneer programında ilk 100’e kalarak Alpha genci seçildim.

Eylül 2017 itibariyle Yenibirlider Derneği’nde Dijital Strateji Yöneticisi olarak çalışıyor ve yeni girişimim Citiletter’i geliştiriyorum.

Diğer YBL PROFESYONEL 2017 1. Dönem temsilcilerine de göz atmak ister misiniz?