Profil

Hanzade DoğanDoğan Online ve Hepsiburada Yönetim Kurulu Başkanı

Hanzade Doğan Boyner, Saint Benoit Fransız lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini London School of Economics’de, Ekonomi dalında yapmıştır. Ardından Columbia Üniversitesi MBA programını tamamlamıştır.

Girişimcilik alanındaki başarılarının yanı sıra, Türkiye’deki köklü şirketlerin yönetiminde liderlik görevi üstlenen Doğan Boyner, Petrol Ofisi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmüş, Doğan Holding ve Doğan Medya Grubu’nda Başkan Yardımcılığı göreviyle enerji, medya ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda öncü işlere imza atmıştır.

Doğan Boyner, halen Türkiye ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) Bölgesi’nin en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerini bünyesinde barındıran Doğan Online Şirketler Grubunun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

2000 yılında lider online perakende platformu Hepsiburada’yı kuran Doğan Boyner, Hepsiburada Grubu bünyesinde faaliyet gösteren iştirak şirketleri ile birlikte, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik yapmaya ve e-ticaret ekosistemini geliştirmeye devam etmektedir.

Aydın Doğan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdüren Doğan Boyner, Türkiye’nin en başarılı sosyal sorumluluk projelerinden olan ve bir seferberliğe dönüşen, ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasını devletin ve STK’ların da desteğini alarak ülkemize kazandırmıştır.

Brookings Enstitüsü Mütevelli Heyeti, Columbia Business School Gözetmenler Kurulu, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi, Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği üyesi olan Doğan Boyner, kurucularından biri olduğu Global İlişkiler Forumu’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak sivil toplumda aktif rol almaktadır. Ayrıca, Dünya Ekonomik Forumu’nun aktif katılımcısı olup, “Dijital Platformlar ve Ekosistemler İnisiyatifi Komitesi”nin üyesidir.

Evli ve iki kız çocuk annesidir.

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?