Kağan DağtekinBorusan Otomotiv / İcra Kurulu Üyesi ve Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü

H. Kağan Dağtekin; 1993 yılında İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisansını ise 2005 yılında Koç Grubu sponsorluğunda katıldığı Koç Universitesi Executive MBA programından birincilikle mezun olarak tamamlamıştır.

Dağtekin, otomotiv kariyerine 1998 yılında Koç Holding şirketlerinden Ford Otosan’da pazarlama bölümünde başlamıştır. Satış ve pazarlama alanında farklı birimlerindeki yöneticilik tecrübelerinden sonra 2006 yılında Otokoç A.Ş’ye otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama deneyimlerini almak üzere grup içi geçiş yapmıştır.

2012 senesinde Borusan Otomotiv grubuna dahil olup Borusan Otomotiv Premium Kiralama Ticaret A.Ş’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Şirketin kuruluşundan itibaren genel müdürlük görevini sürdürmekte olup 2017 itibarı ile Borusan Otomotiv icra kurulu üyesi olmuştur.

Profesyonel kariyerinin yanında; grupanya.com’da profesyonel yöneticilik, perabulvari.com’un ise kurucu ortağı olarak elektronik ticaret dünyasında girişimcilik tecrübesi de edinmiştir.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?