Merve Yamak - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Merve Yamak

Merve Yamakİnsan Kaynakları Profesyoneli, Profesyonel Koç, Uzman Değerleyici, NLP Master, Points of You Explorer

1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra 2000 yılında Marmara Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünden mezun oldu.

2002 yılında Finans Uzmanı olarak başladığı profesyonel iş hayatı sırasında bordrolama ve özlük işlemlerine ilişkin çeşitli görevler üstlendi. İnsan Kaynaklarına olan ilgisi sebebiyle yetkinliklerini çeşitli eğitimler alarak geliştirip, 2008 yılından itibaren kariyerine İK Profesyoneli olarak devam etmeye başladı.

2018 yılında Sola Unitas Academy’de ICF akredite ACTP programı ile koçluk eğitimleri almaya başladı. Eğitimlerini başarı ile tamamladıktan sonra Profesyonel Koç unvanı aldı. Bu alandaki uzmanlığını İlişki, Yönetici ve Öğrenci koçluğu niş eğitimleri ile devam ettirdi.

Points of You Explorer ve NLP Master Practitioner unvanlarına sahip olup çeşitli platformlarda ve STK’larda mentor ve profesyonel koç olarak hizmet vermekte; kariyer ve öğrenci koçluğu yapmaya devam etmektedir.

Şu anda Değerleme Merkezi projelerinde Uzman Değerleyici unvanıyla çalışmakta ve İnsan Kaynakları alanında danışmanlık hizmeti  vermektedir.