Mevlüt Akbulut - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Mevlüt AkbulutMeram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ)
Yapım Baş Mühendisi

2004-2008 Yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamladı. Ardından Mesleği ile ilgili kurumlarda gerekli stajlarını tamamladı ve buradan aldığı bilgiler ışığında yeni projelerini tasarlamaya başladı. Devam eden süreçte 2009 yılında Kamu Kuruluşuna geçerek tasarlamış olduğu projelerin uygulanmasını ve yerinde kontrollüğünü tamamladı.

2010 yılında Alarko Şirketler Topluluğu Enerji Grubuna Bağlı olan MEDAŞ ailesinde İşletme Mühendisi olarak göreve başladı. Burada; Takım çalışması, Liderlik , Proje Yönetimi, Sosyal Aktiviteler gibi önemli konularda görev ve sorumluluklar aldı. 2016 yılında yine aynı şirket bünyesinde Tesis Birimine atandı.

Burada talepler doğrultusunda yeni enerji kaynaklarının oluşturulması, hatalı kısımların düzeltilmesi, ve enerji kesintilerinin en az indirilmesi gibi önemli işlerin tamamlanmasında yer aldı. Mevlüt Akbulut Tesis biriminde Yapım Baş Mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

Hayata bakış açısı olarak da; güvenilirliği, aidiyet duygusunu, takım çalışmasını ve hayal etmeyi ve bunları hayata geçirmeyi amaç edinmiş bir kişi olarak hayatına devam etmektedir.

Diğer YBL PROFESYONEL 2018 1. DÖNEM temsilcilerimize de göz atmak ister misiniz?