muratcavusoglu_profile

Murat Çavuşoğlu Actera Group Kurucu Ortağı

Türkiye’nin en büyük özel sermaye yatırım şirketi olan Actera’nın eş kurucusu ve Yönetici Ortağı olan Murat Çavuşoğlu aynı zamanda şirketin Yatırım, Yönetim ve Portföy komitelerinde yer almaktadır.

Murat Çavuşoğlu Actera’dan önce Türkiye, Güneydoğu Avrupa ve Kafkaslar’da yatırım yapan Southeast Europe Equity Fund’da (SEEF) Yönetici Ortak ve Yatırım Komitesi Üyesi olarak görev yapmıştır. SEEF’deki görevinden önce Türkiye odaklı bir özel sermaye yatırım programını yöneten Taurus Capital Partners’ı (TCP) kurmuş ve Yönetici Ortak olarak görev yapmıştır. TCP’yi kurmadan önce Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden Fiba Holding’de Genel Müdür olarak görev yapmış ve grupta üst düzey görevler üstlenmiştir. Kariyerine Londra’da Goldman Sachs’ın Kurumsal Finans ve Şirket Birleşmeleri Grubu’nda başlamıştır.

Virginia Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans, Stanford Üniversitesi Ekonomik Sistemler Mühendisliği Bölümü ve Harvard Business School’da yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

Karnaval Media Group, Karma Açıkhava, Hayat Varlık, MAC, Tam Faktoring, Standard Profil, Çelebi, Kamil Koç, Soobe, Korozo ve Gratis’te yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?