Sarp DemirayAta Finans Grubu
CDO

Sarp Demiray, 20 yıllık finans kariyerinin büyük bölümünde dijital dönüşüm, direkt bankacılık, dijital servis modelleri, inovasyon ve ürün geliştirme alanlarında liderlik üstlenmiştir. Garanti ve Akbank’ta inovasyon, CRM, bireysel pazarlama, kurumsal satış, dijital bankacılık, ürün ve kanal geliştirme, direkt bankacılık alanlarında üst düzey yöneticilik deneyimleri sonrasında ülkenin ilk dijital yatırım şirketi Ata Online CEO’su olarak 2014’te geçtiği Ata Holding bünyesinde halen Ata Finans Grubu CDO – Chief Digital Officer rolünü sürdürmektedir.

TED Ankara Koleji’nin ardından ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden lisans ve yine ODTÜ MBA programından yükseklisans derecelerini aldıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Pazarlama alanında doktora programına katıldı. Uluslararası sektör konferanslarında konuşmacı olarak yer aldı ve çeşitli sektör dergilerinde makaleleri yayınlandı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi MBA Programında “Dijital İş Yönetimi” dersi vermektedir.

Demiray yeni teknolojiler ve bunlarla birlikte ortaya çıkan yeni iş biçimlerinin dünyayı değiştirme hızını heyecanla karşılamakta, bu dönüşümün bir parçası olmak ve yeni iş modelleri ile katkıda bulunmaktan büyük keyif almaktadır.
Evli ve 2 çocuk babası Demiray; Rotary Vakfı, sosyal girişimci ağı Ashoka, TEV, yenibirlider gibi toplum kuruluşlarında aktif görev almaktadır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?