Selma Yalaman SergerKurumsal Koç, Mentor, Sinema Sektörü Profesyoneli

Kadıköy Anadolu Lisesi, İÜ İşletme Fakültesi ve Pazarlama Yüksek Lisans eğitimlerini 1989 yılında tamamladı. Sonrasında ABD’de reklam ve prodüksiyon şirketlerindeki stajları ve aldığı eğitimlerin de etkisi ile kariyerinde reklam ve medya sektörü üzerine yoğunlaştı.

Türkiye’nin ilk uluslararası ortaklı reklam ajansı Manajans&Thompson’da başlayan iş hayatına sırası ile Show TV, Cine5, Fida Film’de devam etti. Sinema sektörü ile bağını, bağımsız danışman olarak destek verdiği projelerde sürdürmekte.

25 yıllık kurumsal hayat sonrasında verdiği hayat molasında koçluk mesleği ile tanışarak ikinci ve hayat boyu sürecek eğitim sürecini başlattı.

Yöneticilik tecrübesini koçluk becerileri ile harmanlayarak kurumsal şirketlerde potansiyelini gerçekleştirme yolculuğundaki yöneticilerle çalışıyor. Yetkin olduğu konular olan etkin iletişim, liderlik, uyum, pozitif yaklaşım, presence becerileri ve gelecek tasarımı temalarında farkındalık odaklı koçluk ve mentorluk çalışmalarıyla atölye faaliyetlerini devam ettirmekte.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?