1 Mart Gelecek Günü - Yenibirlider Derneği

1 Mart Gelecek Günü

  • Mart 1, 2020
  • 10:30 ona 16:00
  • Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi

Gelecek Günü Nedir?
Her sene belirli bir konu seçilerek, o konu üzerinde geleceğe 360 derece bakışı temel alan Gelecek Günü etkinliği her yaşta, tüm dünya insanlarını konunun öznesi haline getirerek geleceğe odaklanmayı, daha iyi bir geleceğin mümkün olduğunu düşünmeyi ve üretmeyi vurguluyor. Gelecekten hepimizin sorumlu olduğunu seçkin örneklerle ortaya koyuyor.

Bu Sene Bizi Neler Bekliyor?
Geçen sene 2040 yılında Mutlu İnsan Olabilmek başlığıyla gündemde olan Gelecek Günü’nün bu seneki konusu 2040’da Organik Olmak. Bu temayı şekillendiren ve etkinlikte sıkça bahsedilecek olan alt başlıklar ise İnsan Kalmak, Öğrenmeyi Makinelere mi Bırakalım?, Organik Müşteri Deneyimleri, Çalışanların Fabrika Ayarları, Ekoloji, Etik ve Felsefe. Karamsarlık bulutlarının hızla kümelendiği günümüzde kötü bir geleceğin kaçınılmaz olduğu olgusuna karşın pek çok OLUMLU GELECEK SEÇENEĞİNİN olduğu ve bunu inşa etmenin zor olmadığını bilen fütüristler, bu konudaki düşüncelerini katılımcılarla paylaşacak.

1 Mart 2020 tarihinde İstanbul’da, Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte yine her şey insana ilişkin olacak. Teknolojik, Sosyolojik, Politik, Bilimsel, Sanatsal açılardan 2040 yılındaki geleceğimizin nasıl şekilleneceği ve bu yolculukta biz insanların OLUMLU BİR GELECEĞE ulaşmasının nasıl mümkün olacağı konusunun uzmanı konuşmacılarla tartışılacak. Gelecekten sorumlu olduğu bilincine sahip herkesi aramızda görmek isteriz.

Kayıt Formu