LEAD21 Fellowship Programı - Yenibirlider Derneği

LEAD21 Fellowship Programı; gençlerin dahil olacakları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayları olmaları için yatırım yapar.

Hayatını dönüştürecek programın parçası olmaya hazır mısın?

Son Başvuru Tarihi: 19 Haziran 2023

lead-21-son

LEAD21 Fellowship Program; gençlerin dahil olacakları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayları olmaları için yatırım yapar.

Hayatını dönüştürecek programın parçası olmaya hazır mısın?

Son Başvuru Tarihi: 19 Haziran 2023

Subscribe to our YouTube Channel

Neden LEAD21 Fellowship Programı?

LEAD21 Fellowship Programı; Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinden liderlik potansiyeli taşıyan 21 lisans öğrencisi gencin yeni nesil liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen ve bir yıl süren bir liderlik gelişim programıdır.

Subscribe to our YouTube Channel

Neden LEAD21 Fellowship Program?

LEAD21 Fellowship Programı; Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinden liderlik potansiyeli taşıyan 21 üniversite lisans öğrencisi gencin yeni nesil liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen ve bir yıl süren bir liderlik gelişim programıdır.

Mentorluk, Koçluk ve Networking
İş dünyasına yön veren liderlerden birebir mentorluk, profesyonel koçlardan dönüşümün için birebir koçluk alır ve insan sermayenizi artıracağınız etkileşim odaklı networking süreçlerinin parçası olursunuz.
Proje Yönetim Deneyimi
Yenibirlider’in know-how ve network desteği ile etki alanı geniş bir sosyal sorumluluk projesi yönetimini deneyimler ve sosyal farkındalığınızı da artırırsınız.
Yeni Teknolojilerde Derinleşme
Yeni teknolojiler üzerine derinleşme sunumlarını bir takım çalışması ile hazırlar ve ufkunuzu genişletirsiniz.
Kariyer Hızlandırıcı
İnsan kaynakları profesyonellerinden birebir kariyer gelişim desteği alır, Yenibirlider ekosistemindeki profesyonellerden kariyer hedefi doğrultusunda birebir hızlandırıcı kariyer seanslara dahil olursunuz.
Burs ve Gelişim Paketi
Burs ve sizi geliştirecek çeşitli üyelikler ile desteklenirsiniz. 2023 programı Gelişim Paketinde; MacFit, Meditopia, Mubi, Storytel ve Harvard Business Review bir yıllık üyelikleri vardı.
Akran Etkileşimi
Başarılı ve etki alanı yüksek yaşıtlarınız olan diğer fellowlar ile etkileşerek kaliteli bir gelişim yolcuğunun parçası olursunuz.
LEAD21 MENTORLARI

LEAD21 Fellowlarına ilham olmak için programımızda mentorluk yapan tüm destekçilerimize teşekkürler.

Ne Fayda Sağladı?

LEAD21 geleceğin lider yöneticilerinin yetiştiği eşsiz bir okuldur benim için. Programın her bir adımı çok değerli insanlar tarafından titizlikle hazırlanmış, katılımcılar LEAD21’in geniş yelpazesi sayesinde programda kendilerinden birer parça bulabilmişlerdir. Eşsiz etapları, ufuk açıcı deneyimleri ile adeta bir MBA programı idi benim için. Proje yönetimi, kurumsal iletişim alanında ciddi tecrübeler edindiğim; üst düzey mentorlardan bir programda alamayacağım şekilde verim aldığım, birebir güçlü iletişimler kurduğum bir süreçti. LEAD21’in her bir gencin hayatında mutlaka tatması ve başvurması gereken bir program olduğuna inanıyorum.

Fikret Emre Öcal
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı liderlik yolculuğumda çok büyük bir rol oynadı. Lider mentorum, beni liderlik becerilerimi geliştirmekte ve kendimi daha iyi ifade etmemi sağlamada çok yardımcı oldu. Her gün değişen dünya akışına dair verdiği tavsiyeler ile nerede durmam gerektiğini daha iyi anladım. Üst düzey yönetici mentorum, iş dünyasındaki stratejileri hakkında çok şey öğretti. Startup mentorum ile, daha çok ürün yönetimi üzerine konuştuk ve özellikle Web2 ve Web3 ürünlerini değerlendirdik. Kariyer koçumla birlikte geçirdiğim vakit, benim kariyer hedeflerimi ve ileride ne yapmak istediğimi daha net bir şekilde görmemi sağladı.
Program boyunca, diğer fellow arkadaşlarım ile birlikte çalışmak da çok keyifliydi. Herkesin fikirleri, deneyimleri ve perspektifleri farklıydı ve bunların hepsi bize çok şey öğretti. Programın işleyişi ve kurgusu da adım adım ilerleyerek bizi başarıya götürmek için tasarlanmıştı.
Program boyunca, liderlik sürecini gerçekten anladım ve kendimi insanların hayatlarını değiştirmek için sorumlu hissettim. Teşekkür ederim Yenibirlider ekibi, programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese ve diğer fellow arkadaşlarıma!

Leyla Karaoğulları
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

Hayatıma dair çokça yol ayrımı yaşadığım, kafamın bir hayli karışık döneminde artık yeni adımlar atmam gerektiğine karar vermiştim. LEAD21 Fellowu olmak hayatımın en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Takip ettiğim kadarıyla LEAD21 Fellowship Programı’nın benim için ne kadar değerli bir yatırım olacağının çok farkındaydım ve bugün mezun olmuş bir LEAD21 Fellowu olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki hayallerimin çok ötesini yaşadım. Program boyunca sunulan eğitimler, seminerler bir yana mentorlarımla ilişkilerim hayatıma bambaşka bir boyut kattı. Kariyer rotamı çizerken bana her an yardım eli uzatan çok değerli isimler vardı. Erşen Abi ve mentorlarımın çok büyük desteğiyle çocukluk hayalim olan sürdürülebilir moda projesi “ŞansVer” i gerçekleştirme imkanı buldum. LEAD21 Fellowship Programı; sahip olduğu ekosistemi ve değerli temellerinin ötesinde, bolca fedakarlık ve çokça emek içeren bir kişisel gelişim programı

Gaye İspekter
LEAD21 Fellow, İstanbul Teknik Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, benzer vizyona fakat bambaşka hayallere sahip bir toplulukla eşsiz bir yolculuğa çıkmak gibi. Süreçte etkileşimde bulunduğumuz network, katıldığımız ilham konuşmaları, mentorlarımıza bir telefon uzakta olmak, ekosistemin farklı sektör ve trendlerini birlikte takip etmek, iş dünyası duayenleri ile bir arada olmak ve programa birlikte başladığınız 20 diğer genç ile etkinlik, deneyim ve ilgi alanları özelinde paylaşımlarda bulunmak ve bu yolculukta ailenin parçası olarak, seçilmiş bir topluluğa dahil olduğunu hissetmek çok değerli. İleride bütün fellow arkadaşlarımın başarılarına gururla tanık olacağım günler için, şimdiden bizleri biraya getiren Yenibirlider Derneği’ne çok müteşekkirim. İyi ki Yenibirlider!

Ekin Cengiz
LEAD21 Fellow, Bahçeşehir Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, kendi hikayemin her evresinde tebessümle ve gururla hatırlayacağım dolu dolu bir sene geçirmemi sağladı. İhtiyaçlarım doğrultusunda süreç boyunca bana oldukça fazla katkı sunan bir program oldu. Gerek mentorlarımdan aldığım kariyere ve hayata dair çok değerli tavsiyeler olsun, gerekse kendimi tanıma yolculuğumda koçumun bana sağladığı destek olsun her gün kendimi daha iyi tanıdığım ve her gün kendimi daha çok geliştirdiğim bir program deneyimlememe vesile oldu. Tüm bunların yanında hayatımın hiçbir evresinde iletişimi koparmak istemeyeceğim her buluştuğumuzda heyecanla hikayelerini dinlemekten keyif aldığım ve bana her seferinde ufkumu açan bilgilerle gelip ilham veren 20 tane dost edindim. Programa girmeden önce uzun süre araştırdığım için yoğun ve oldukça keyifli bir program olduğunu tahmin edebiliyordum fakat bu denli samimi bu kadar içten arkadaşlıklar edineceğimi ve bu kadar muhteşem içeriklerle karşılaşacağımı gerçekten hiç tahmin etmemiştim. Böyle bir programın var olmasına öncülük ettikleri için Erşen İkibudak’a ve Yenibirlider Derneği’ne sonsuz kez teşekkürler.

Melik Uygar Altınok
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

LEAD21 benim için her zirvesine, her online seansına, her buluşmasına gittiğimde vizyonumun geliştiğini hissettiğim bir serüven oldu. Bu vizyon değişiklikleri kariyer rotamı birkaç kere tekrar çizmeme, var olduğunu bile tahmin edemeyeceğim sektörlere ilgi duymama, bazen de insan ilişkilerimi tekrar değerlendirmeme kadar uzayan önemli değişiklikler oldu. Sosyal liderlik ve derinleşme modüllerinde keyifli projeler yönetme ve bu projeleri çok değerli kişilerle paylaşma şansım oldu. Koçluk seanslarıma kararsızlık problemim var diyerek başladım, son seansta üniversite hayatımda verdiğim en önemli kararları alma araçlarıyla çıkabildim. Mentorlarımla ettiğim sohbetlere ve onlardan aldığım tavsiyelere müteşekkirim, tüm mentorlarımla sadece kariyer değil; tecrübelerinin kattığı hayat dersleri hakkında konuşma şansım oldu. Ettiğim ve edeceğim tüm sohbetlerin de hayatımda belirli noktalara geldiğimde beynimde ve kalbimde yankılanacağına, o noktalarda bana destek olacağına eminim. En önemlisi de benimle birlikte vizyonları açılan, birbirinden olabildiğince farklı ama bir o kadar da birbirini anlayan ve dinleyen, eşsiz yirmi arkadaşımla bu süreçleri geçirmem oldu, lead21 programını onlarla geçirmek konuşmacılardan ve etkinliklerden alamayacağım değerleri kendime katmamı sağladı. 2022 iyi ki LEAD21’le vardı!

Defne Akter
LEAD21 Fellow, Sabancı Üniversitesi

Yenibirlider Derneği LEAD21 Fellowship Programı’nın fellowu ve mezunu olmaktan onur duyuyorum. Baştan uca fellowların ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiş harika bir program. Birbirinden farklı alanlarda kendini geliştiren 21 genç bir araya geldik ve pek çok arkadaşımı başka bir programda tanımam mümkün değildi. Yenibirlider Derneği ağı sayesinde birçok önemli isimle tanıştım. Emine Sabancı Kamışlı, Özlem Akgün Eşmeler, Miray Tayfun, Serkan Yüce, Melike Kırcalı, Sinem Albayrak Uçar, Yasemin Çankaya’dan birebir mentorluk aldım bu sayede Esas Holding, Vivoo, L’Oreal, Red Bull, Amgen şirketlerinin üst düzey yönetici bakış açılarından iç görüler elde ettim. Programda tanıştığım arkadaşlarım ile hackathona katıldım ve sektörel derinleşme raporu yazdım. Bu sayede birbirimizi daha yakından tanıma şansı edinmiş olduk. Social Leadership Journey etabında yaptığım proje ile birçok lise öğrencisi genç kızların hayatına bir parça da olsa dokunma şansı edindim. Bizimle yakından ilgilenen ve her ihtiyacımız olduğunda yardımımıza koşan Erşen İkibudak’a teşekkürü borç bilirim.

Elif Damla Karakolcu
LEAD21 Fellow, İstanbul Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, gittikçe belirsizleşen dünyada nasıl yeni bir paradigma yaratabileceğimize dair bir simülasyon. Bugün ihtiyacımız olan şeyler tek düze programlar değil etkileşim için de olan bir ekosistem. Yenibirlider bana bu ekosistemi, gelişimi sahici öğrenmeyi verdi.

Ekin Al
LEAD21 Fellow, İstanbul Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı beni gerçekten belki de hiç tanışamayacağım ve birbirinden çılgın 20 kişi ile tanıştırdı. Herkesin kendi hayatında dert edindiği konuları, tutkuları, ilgi alanları ve gelecekte kendilerini gördükleri yer o kadar farklıydı ki daha ilk günden çok besleneceğime emindim. Ve beklediğimden katbekat fazlası oldu. Program boyunca birçok firmayla tanıştık, birçok profesyonel ile birebir kontak kurabildik ve bir çoğuna da kendi yolumuzu hakkında danışma imkanımız oldu. İnanılmaz değerli bağlantılar kurduk, eğitimler aldık, gündemi takip etmenin ötesinde o konularda direkt olarak ellerimizi kitlettik ve belki de en önemlisi bunu bu rengarenk ekiple yaptık. Dönüp baktığımda bana birçok “İyi ki!” getirdi LEAD21. Ve belki de en önemlisi, özellikle de programın mezunlarından olmuşken, bu sunulan yolculuğun bitmeyen türden olması. Her daim bir yere ait hissetmek ne demek, bunu artık daha net biliyorum.

İlayda Küçükafacan
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

LEAD21 aslında bir senelik bir program gibi gözükse de yaşamınızın tamamında bir parçası olduğunuz için onur duyacağınız bir program. Kendi hikayemi yazarken bana hem soluklanıp kendimi tanımama hem de bu hikâyenin nereye ve nasıl gitmesini istediğime karar verme imkânı tanıdı. Bu süreçte bizim gibi gençlerin kendiyle benzer yollardan geçen insanlarla sık diyalog kurması, onların hikayelerini dinlemesi ve kendiyle bağdaştırabilmesi çok kıymetli. Yalnızca LEAD21 öncesinde de isimlerini sıkça duyduğumuz sektörün başarılı insanları; mentorlarımız, yaşam koçlarımız değil bahsettiğim. LEAD21’in bana en büyü katkılarından biri gözüm kapalı güvendiğim, onların hikayelerini dinlerken gururlandığım, benim hikayemin de her daim parçası olacak 20 dostum oldu.

Asya Arslantürk
LEAD21 Fellow, Bilgi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Program iki yıldır hayalini kurduğum, hayatımı kökten değiştireceğine emin olduğum bir deneyimdi, öyle de oldu. Küçüklükten beri kişiliğim liderlik yapmaya çok uygundu ve liderlik yapan biri olmadan hiç bir işin kolay kolay yapılamayacağını düşünürdüm. LEAD21’e dahil olunca bunu daha da iyi anladım. Program boyunca “Lider nasıl olunur? Liderlik nasıl sürdürülür?” sorularına bir sürü cevap aldık. Kendi sosyal sorumluluk projemizi tasarladık ve bunu yürüttük. İlgi duyduğumuz spesifik bir kavram üzerine derinleşme projesi gerçekleştirdik ve çıktılar sunduk. Mentorlarımız sayesinde ufkumuz, vizyonumuz genişledi. Mentorluk görüşmelerinden sonra hayatta alacağım kararlar değişti ve mentorum örnek alacağım insan ve benim yol göstericim de oldu. Bir lider nasıl olunur, bunu daha iyi anlamamı sağladı. Bu harika çıktıların dışında benim için en önemlisi programdaki benim haricimdeki 20 lider adayı oldu. 21 kişinin birbirine verdiği destek öyle büyüktü ki ne zaman olursa olsun bir başarı ya da başarısızlık durumunda bu dostlarımın benim yanımda olacaklarına emin oldum. Birbirini böylesine destekleyen 20 lider adayıyla beraber olmak, sağladıkları katkıyı ve farklı bakış açılarını gözlemlemek gelecekteki takım arkadaşlarıma nasıl davranmam gerektiği konusunda bana şimdiden büyük bir gösterge oldu. Hayatımın en güzel bir senesini LEAD21 Fellowship Programı sayesinde yaşadım. Benimle yürüyen herkese çok teşekkür ederim.

Ece Doğaner
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, hayatımda bulunduğunu daha önce fark etmediğim, ancak hayatım için bir o kadar kritik birçok boşluğu doldurarak kendimle ilgili doğru kararlar vermemi sağlayan ve süreç boyunca her aşamada ihtiyaçlarım doğrultusunda bana katkı sunan bir program oldu. Program boyunca değerli mentorlarım bana kariyerim ile çok kıymetli tavsiyelerde bulunurken, hedeflerim doğrultusunda bana her zaman ışık tuttular. Tüm bunların yanında; LEAD21 sayesinde benim gibi istekli ve öğrenmeye oldukça açık, çok değerli 20 fellow arkadaşımı tanıyıp onların hikayelerine ortak olma fırsatı buldum. Süreç boyunca her konuda birbirimize destek olduk ve bu sayede birçok konuya farklı perspektiflerden bakmayı öğrendim.

Mahmut Kurt
LEAD21 Fellow, Koç Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, gençlere kendi içindeki potansiyeli fark etmesini ve sahip olduğu değerleri en iyi şekilde ortaya çıkarmasını sağlayan bir deneyim süreci sunuyor. Peter Drucker’ın dediği gibi “Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu oluşturmaktır.” Yenibirlider Derneği içerisindeki gençlere eşsiz imkanlar sunarak gençlerin kendi geleceklerini inşa etmesine şans tanıyor. Bugün geçmişe dönüp LEAD21’ye yeni kabul almış Bahadır’a baktığım zaman gelecekte ne yapmak istediği hakkında soru işaretleri olan ve neyi nasıl yapacağı konusunda fikirleri oluşmamış heyecanlı bir genç görüyorum. Bugün ise programı başarıyla tamamlamış olan Bahadır, modern dünyanın öngörülemez konjonktüründe kendinden ve gelecekte neler yapmak istediğinden emin şekilde hayallerine koşuyor. Bu kazanımları elde etmemin temelinde Yenibirlider Derneği ekosisteminin ve paydaşlarının bana aşıladığı kültürün olduğunu düşünüyorum. Burada tanıştığım çok kıymetli insanların bana aktardığı hayat tecrübesi olduğunu düşünüyorum. Bu programda gençlere yapılan yatırımın kısa vadeli etkilerinin yanında, büyük çaplı etkisinin; buradan yetişen gençlerin iş dünyasında önemli yerlere gelerek içerisinde bulundukları topluma yön vermeye başlayan lidere dönüştüğü zaman ortaya çıkacağını inanıyorum.

Ömer Bahadır Orhan
LEAD21 Fellow, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

LEAD21 programından mezun olan herkes, programın bir kısmını daha çok sever ve daha faydalı bulur. Benim için programın en güzel kısmı farklı endüstrilerden edindiğim mentorlar oldu. Bizden önceki nesillerin hayal bile edemeyeceği kadar çok seçeneğe sahip olduğumuz bu dönemde gelecek hakkında plan yapmak çok heyecan verici olsa da; doğru kişilerden alabileceğimiz bir destek yoksa anksiyete dolu bir sürece dönüşebiliyor. Ben bu süreçte, LEAD21 programı sayesinde tanıştığım ve tanımaktan çok büyük gurur duyduğum mentorlarımdan destek aldım. Çeşitli sektörlerin üst düzey liderlerine kariyer ve gelecek hakkında aklımıza takılan konularda danışabilmek çok büyük bir ayrıcalık. Ayrıca gittikçe büyüyen liderlik ekosistemi de birebir mentor-mentee ilişkisinde olmadığımız kişilerle de etkileşimde olmamıza fırsat tanıyor.

Sena Velioğlu
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, seçme ve değerlendirme sürecinin başından itibaren bana yürüdüğüm yolda asla yalnız olmadığımı ve hep desteklendiğimi hissettirdi. Geleceğim için attığım adımları daha sağlam atmam için oluşturulan modüllerde sadece kariyerinin zirvesindeki profesyonellerin birikimi ve tavsiyelerinden değil, aynı zamanda benimle aynı yolda yürüyen 20 arkadaşımın gözlemleri ve düşüncelerinden birçok farklı bakış açısı kazandım. Mentorlerim Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serpil Köşker ve Evreka Eş Kurucusu ve CEO’su Umutcan Duman ile yaptığım görüşmelerde onların hikayelerinden ve fikirlerinden kendi kariyer yolculuğum için ilham aldım. Koçum Banu Evren ile yaptığımız görüşmeler ise güçlü ve gelişime açık yönlerimi fark etmemde ve kendimi tanıma sürecimde çok faydalı oldu. Social Leadership Journey ve Derinleşme etapları proje yönetimi ve içerik geliştirme alanlarında kendimi geliştirme imkânı sağladı. Bu süreci benim için en özel kılan şey ise hep yeni şeyler öğrendiğim Fellow arkadaşlarım oldu!

Merve Öztürk
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

Özenle tasarlanmış, her detayı dikkatlice düşünülmüş bu programa kabul almak hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Başvuru ve değerlendirme sürecinde dahi birçok değerli tecrübe edindim. LEAD21 Fellowship Programına dahil olduktan sonra ise liderlik olgusuna birçok farklı açıdan yaklaşma imkanı buldum. Program boyunca aldığımız eğitimler, ürettiğimiz projeler ve katıldığımız modüller sayesinde birçok değerli tecrübe edindim. Bu sürecin bana sunduğu en büyük katkı potansiyelimi keşfetmek ve hayallerimin sınırlarını genişletmek oldu. LEAD21 Fellowship Programı bizleri birçok konuda etkileşime sokarak vizyonumuzu genişletti. Lider, startup ve üst düzey yönetici mentorlarımla yaptığım görüşmeler sayesinde iş hayatı ve liderlik üzerine derin bir bakış açısı kazandım. Profesyonel koçluk seansları vasıtasıyla kendimi ve gelecekte yapmak istediklerimi daha net analiz ettim. LEAD21 yeni nesil liderlik anlayışını pratik ve interaktif bir şekilde bizlere aktaran ve bizlere gelişim yolu açan bir program. Bu sürecin ve Yenibirlider Ekosisteminin bir parçası olabilmek çok kıymetli.

Asım Can Sönmez
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı sayesinde kariyer yolculuğumda kendimi eksik gördüğüm yönleri geliştirme fırsatı buldum. Bu fırsatı bulurken hem iş dünyasının öncü insanlarıyla tanıştım hem de farklı sektörlerdeki dinamikleri en yakından dinleme fırsatı buldum. Bununla birlikte mentorluk uygulamaları programın en göze çarpan özelliklerinden. Kariyer hedeflerim doğrultusunda eşleştirilen mentorlarla birebir görüşüp sorular sorup kariyer yolculuğumda kritik adımlar atma fırsatı buldum. Son olarak LEAD21 ekibindeki her fellow farklı özelliklere sahip ve kendi çevresinde lider kişiler oldukları için birbirimizi bu uzun yolda efektif şekilde desteklediğimize inanıyorum.

Arda Ulutürk
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

Yenibirlider Derneği, 1 sene boyunca sağladığı tüm imkanlarla hayat amacım ve hedeflerim doğrultusunda beni destekleyerek yaptığı programlar, gerçekleştirdiği eğitimler ve seminerlerle girişimci ve önemli iş insanlarından deneyimler dinleyip mentörlerle birebir görüşmelerimizde bireysel iş ve kariyer tavsiyeleri ile gelişimimde önemli bir yer aldı. Kariyer ve network anlamında her an tüm destekleriyle geleceğime yaptığım tüm yatırımlarda yanımda hissettirdi ve yolculuğumda bana ışık tutarak doğru seçimleri yapmamda destek oldu. Kariyer ve network anlamında sağladığı kaynak ve konuşmacılarla çok geniş kazanımlar ve perspektiflere sahip olmama destek oldu. Sadece kariyer değil aynı zamanda arkadaş ortamında da çok güzel bir ekosistem hazırladı. Birlikte yola çıktığım birbirinden değerli, fikir danışabileceğim ve çok değer verdiğim 20 farklı arkadaşa sahip olmamı sağladı. Sadece program esnasında değil program sonrasında da birçok kişiyle tanışma imkanı sağlayarak network kazanmamda çok büyük payı oldu. Programdan mezun olsak bile bu ekosistemde hala var olduğumuzu ve Yenibirlider Derneği’nin parçası olduğumu yapılan paylaşım ve devam eden iletişimlerle her an hissetmeye devam ediyorum.

Kayra Karlıbel
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

Süreç, daha başvurular aşamasında dahi sorduğu sorular ve dahil ettiği mülakatlar ile farklı bakış açıları kazandırmaya başlıyor. Gerek birbirinden nitelikli 42 kişi ile girdiğimiz iki gün süren final etabı, gerekse video mülakat aşamasında sorulan sorular, hem farklı açılardan düşünmemizi sağlıyor hem de mükemmel bir mülakat deneyimi sağlıyor. Sürece kabul aldıktan sonra ilk faydayı 21 kişilik fellow ekibinden gördüğümü söylemek mümkün. Benzer amaçlara farklı yollarla ulaşmaya çalışan 20 arkadaşımla sohbet etmek dahi çok farklı kapılar açıyor. Yapay zekadan ekonomiye, hukuktan pazarlamaya çok farklı konularda, kendini bu alanlara adamış fellow arkadaşlarımla yeni konular öğrenmeden geçirdiğim bir toplantı/görüşme hatırlamıyorum. Program içerisindeki modüllerden en sevdiklerimden biri olan insan kaynakları görüşmem mülakat teknikleri ve öz geçmiş hazırlama konusunda bana çok destek oldu. Kariyer hedeflerim arasında olan bir pozisyonda uzman İnsan Kaynakları mentörüm ile yaptığım görüşmede genel mülakat tekniklerinin yanı sıra, bazı soruların mülakatlarda neden sorulduğundan, bu sorulara nasıl yaklaşılması gerektiğine, binlerce başvuru arasından pozisyon spesifik ayrışacak öz geçmiş notlarına bir çok konu hakkında bilgi sahibi oldum. En çok faydayı ise, mentörlük sürecimde üst düzey yöneti mentörüm Sn. Anıl Öztekin’den aldım. Gerek görüşmelerde özellikle beni tanımaya çalışması, gerekse sorularıma, sorunlarıma, kendi hayatından çıkarımlar ile yanıt vermesi, danıştığım konularda bana yol gösterdi. Bir noktadan sonra kariyerimde aldığım kararlarda, önce Anıl bey ile görüşmeyi bekledim, onunla tartışıp ondan sonra adımlarımı atmak istedim. LEAD21 programının bana en büyük iki katkısını özetlemem gerekirse bu öncelikle Anıl Öztekin ile tanışıp, mentörlük almak; ardından da diğer fellow arkadaşlarımdan öğrendiklerimdir.

İsmail Alp Aydemir
LEAD21 Fellow, Bahçeşehir Üniversitesi

Eğitim verilmez, alınır bakış açısına sahip biri olarak; LEAD21 Fellowship Programı 2020-2021 döneminde bana en çok kaynak sağlayan olanak oldu. Program süresince yeni yaşantılar kazandım ve gerçekliğimi yeniden inşa ettim. Bu süreçte özgün bir alanda derinleştim ve bir organizasyonun nasıl inşa edileceğini öğrendim, uyguladım. Yenibirlider, benim için programdaki diğer 20 akranımla birlikte; ekosistemde yer alan akranlarım, profesyoneller, liderler, koçların etkileşimiyle ve Forum, Kariyer Hızlandırıcı, Derinleşme, Profesyonel Koçluk gibi modüllerden de yararlanarak inanılmaz vizyon genişleten ve beni sürekli öğrenmeye iten bir gerçeklik yarattı. Tüm paydaşlara teşekkür ederim, neşeniz daim olsun.

Baran Curu
LEAD21 Fellow, Dicle Üniversitesi