LEAD21 Fellowship Programı - Yenibirlider Derneği

LEAD21 Fellowship Programı; gençlerin dahil olacakları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayları olmaları için yatırım yapar.

Hayatını dönüştürecek programın parçası olmaya hazır mısın?

Son Başvuru Tarihi: 19 Temmuz 2022

lead-21-son

LEAD21 Fellowship Program; gençlerin dahil olacakları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayları olmaları için yatırım yapar.

Hayatını dönüştürecek programın parçası olmaya hazır mısın?

Son Başvuru Tarihi: 19 Temmuz 2022

Subscribe to our YouTube Channel

Neden LEAD21 Fellowship Programı?

LEAD21 Fellowship Programı; Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinden liderlik potansiyeli taşıyan 21 lisans öğrencisi gencin yeni nesil liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen ve bir yıl süren bir liderlik gelişim programıdır.

Subscribe to our YouTube Channel

Neden LEAD21 Fellowship Program?

LEAD21 Fellowship Programı; Türkiye’nin tüm coğrafi bölgelerinden liderlik potansiyeli taşıyan 21 üniversite lisans öğrencisi gencin yeni nesil liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi hedefleyen ve bir yıl süren bir liderlik gelişim programıdır.

Mentorluk, Koçluk ve Networking
İş dünyasına yön veren liderlerden birebir mentorluk, profesyonel koçlardan dönüşümün için birebir koçluk alır ve insan sermayenizi artıracağınız etkileşim odaklı networking süreçlerinin parçası olursunuz.
Proje Yönetim Deneyimi
Yenibirlider’in know-how ve network desteği ile etki alanı geniş bir sosyal sorumluluk projesi yönetimini deneyimlersiniz.
Sektörel Derinleşme
Yönetim danışmanlarından geri bildirimler alarak kariyer hedefinizdeki sektör hakkında bir derinleşme çalışması yaparsınız.
Burs
Gelişim bursu ile desteklenirsiniz.
LEAD21 MENTORLARI

LEAD21 Fellowlarına ilham olmak için programımızda mentorluk yapan tüm destekçilerimize teşekkürler.

LEAD21 6. DÖNEM FELLOWLARI

Ne Fayda Sağladı?

LEAD21 aslında bir senelik bir program gibi gözükse de yaşamınızın tamamında bir parçası olduğunuz için onur duyacağınız bir program. Kendi hikayemi yazarken bana hem soluklanıp kendimi tanımama hem de bu hikâyenin nereye ve nasıl gitmesini istediğime karar verme imkânı tanıdı. Bu süreçte bizim gibi gençlerin kendiyle benzer yollardan geçen insanlarla sık diyalog kurması, onların hikayelerini dinlemesi ve kendiyle bağdaştırabilmesi çok kıymetli. Yalnızca LEAD21 öncesinde de isimlerini sıkça duyduğumuz sektörün başarılı insanları; mentorlarımız, yaşam koçlarımız değil bahsettiğim. LEAD21’in bana en büyü katkılarından biri gözüm kapalı güvendiğim, onların hikayelerini dinlerken gururlandığım, benim hikayemin de her daim parçası olacak 20 dostum oldu.

Asya Arslantürk
LEAD21 Fellow, Bilgi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Program iki yıldır hayalini kurduğum, hayatımı kökten değiştireceğine emin olduğum bir deneyimdi, öyle de oldu. Küçüklükten beri kişiliğim liderlik yapmaya çok uygundu ve liderlik yapan biri olmadan hiç bir işin kolay kolay yapılamayacağını düşünürdüm. LEAD21’e dahil olunca bunu daha da iyi anladım. Program boyunca “Lider nasıl olunur? Liderlik nasıl sürdürülür?” sorularına bir sürü cevap aldık. Kendi sosyal sorumluluk projemizi tasarladık ve bunu yürüttük. İlgi duyduğumuz spesifik bir kavram üzerine derinleşme projesi gerçekleştirdik ve çıktılar sunduk. Mentorlarımız sayesinde ufkumuz, vizyonumuz genişledi. Mentorluk görüşmelerinden sonra hayatta alacağım kararlar değişti ve mentorum örnek alacağım insan ve benim yol göstericim de oldu. Bir lider nasıl olunur, bunu daha iyi anlamamı sağladı. Bu harika çıktıların dışında benim için en önemlisi programdaki benim haricimdeki 20 lider adayı oldu. 21 kişinin birbirine verdiği destek öyle büyüktü ki ne zaman olursa olsun bir başarı ya da başarısızlık durumunda bu dostlarımın benim yanımda olacaklarına emin oldum. Birbirini böylesine destekleyen 20 lider adayıyla beraber olmak, sağladıkları katkıyı ve farklı bakış açılarını gözlemlemek gelecekteki takım arkadaşlarıma nasıl davranmam gerektiği konusunda bana şimdiden büyük bir gösterge oldu. Hayatımın en güzel bir senesini LEAD21 Fellowship Programı sayesinde yaşadım. Benimle yürüyen herkese çok teşekkür ederim.

Ece Doğaner
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, hayatımda bulunduğunu daha önce fark etmediğim, ancak hayatım için bir o kadar kritik birçok boşluğu doldurarak kendimle ilgili doğru kararlar vermemi sağlayan ve süreç boyunca her aşamada ihtiyaçlarım doğrultusunda bana katkı sunan bir program oldu. Program boyunca değerli mentorlarım bana kariyerim ile çok kıymetli tavsiyelerde bulunurken, hedeflerim doğrultusunda bana her zaman ışık tuttular. Tüm bunların yanında; LEAD21 sayesinde benim gibi istekli ve öğrenmeye oldukça açık, çok değerli 20 fellow arkadaşımı tanıyıp onların hikayelerine ortak olma fırsatı buldum. Süreç boyunca her konuda birbirimize destek olduk ve bu sayede birçok konuya farklı perspektiflerden bakmayı öğrendim.

Mahmut Kurt
LEAD21 Fellow, Koç Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, gençlere kendi içindeki potansiyeli fark etmesini ve sahip olduğu değerleri en iyi şekilde ortaya çıkarmasını sağlayan bir deneyim süreci sunuyor. Peter Drucker’ın dediği gibi “Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu oluşturmaktır.” Yenibirlider Derneği içerisindeki gençlere eşsiz imkanlar sunarak gençlerin kendi geleceklerini inşa etmesine şans tanıyor. Bugün geçmişe dönüp LEAD21’ye yeni kabul almış Bahadır’a baktığım zaman gelecekte ne yapmak istediği hakkında soru işaretleri olan ve neyi nasıl yapacağı konusunda fikirleri oluşmamış heyecanlı bir genç görüyorum. Bugün ise programı başarıyla tamamlamış olan Bahadır, modern dünyanın öngörülemez konjonktüründe kendinden ve gelecekte neler yapmak istediğinden emin şekilde hayallerine koşuyor. Bu kazanımları elde etmemin temelinde Yenibirlider Derneği ekosisteminin ve paydaşlarının bana aşıladığı kültürün olduğunu düşünüyorum. Burada tanıştığım çok kıymetli insanların bana aktardığı hayat tecrübesi olduğunu düşünüyorum. Bu programda gençlere yapılan yatırımın kısa vadeli etkilerinin yanında, büyük çaplı etkisinin; buradan yetişen gençlerin iş dünyasında önemli yerlere gelerek içerisinde bulundukları topluma yön vermeye başlayan lidere dönüştüğü zaman ortaya çıkacağını inanıyorum.

Ömer Bahadır Orhan
LEAD21 Fellow, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

LEAD21 programından mezun olan herkes, programın bir kısmını daha çok sever ve daha faydalı bulur. Benim için programın en güzel kısmı farklı endüstrilerden edindiğim mentorlar oldu. Bizden önceki nesillerin hayal bile edemeyeceği kadar çok seçeneğe sahip olduğumuz bu dönemde gelecek hakkında plan yapmak çok heyecan verici olsa da; doğru kişilerden alabileceğimiz bir destek yoksa anksiyete dolu bir sürece dönüşebiliyor. Ben bu süreçte, LEAD21 programı sayesinde tanıştığım ve tanımaktan çok büyük gurur duyduğum mentorlarımdan destek aldım. Çeşitli sektörlerin üst düzey liderlerine kariyer ve gelecek hakkında aklımıza takılan konularda danışabilmek çok büyük bir ayrıcalık. Ayrıca gittikçe büyüyen liderlik ekosistemi de birebir mentor-mentee ilişkisinde olmadığımız kişilerle de etkileşimde olmamıza fırsat tanıyor.

Sena Velioğlu
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı, seçme ve değerlendirme sürecinin başından itibaren bana yürüdüğüm yolda asla yalnız olmadığımı ve hep desteklendiğimi hissettirdi. Geleceğim için attığım adımları daha sağlam atmam için oluşturulan modüllerde sadece kariyerinin zirvesindeki profesyonellerin birikimi ve tavsiyelerinden değil, aynı zamanda benimle aynı yolda yürüyen 20 arkadaşımın gözlemleri ve düşüncelerinden birçok farklı bakış açısı kazandım. Mentorlerim Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serpil Köşker ve Evreka Eş Kurucusu ve CEO’su Umutcan Duman ile yaptığım görüşmelerde onların hikayelerinden ve fikirlerinden kendi kariyer yolculuğum için ilham aldım. Koçum Banu Evren ile yaptığımız görüşmeler ise güçlü ve gelişime açık yönlerimi fark etmemde ve kendimi tanıma sürecimde çok faydalı oldu. Social Leadership Journey ve Derinleşme etapları proje yönetimi ve içerik geliştirme alanlarında kendimi geliştirme imkânı sağladı. Bu süreci benim için en özel kılan şey ise hep yeni şeyler öğrendiğim Fellow arkadaşlarım oldu!

Merve Öztürk
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

Özenle tasarlanmış, her detayı dikkatlice düşünülmüş bu programa kabul almak hayatımdaki en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Başvuru ve değerlendirme sürecinde dahi birçok değerli tecrübe edindim. LEAD21 Fellowship Programına dahil olduktan sonra ise liderlik olgusuna birçok farklı açıdan yaklaşma imkanı buldum. Program boyunca aldığımız eğitimler, ürettiğimiz projeler ve katıldığımız modüller sayesinde birçok değerli tecrübe edindim. Bu sürecin bana sunduğu en büyük katkı potansiyelimi keşfetmek ve hayallerimin sınırlarını genişletmek oldu. LEAD21 Fellowship Programı bizleri birçok konuda etkileşime sokarak vizyonumuzu genişletti. Lider, startup ve üst düzey yönetici mentorlarımla yaptığım görüşmeler sayesinde iş hayatı ve liderlik üzerine derin bir bakış açısı kazandım. Profesyonel koçluk seansları vasıtasıyla kendimi ve gelecekte yapmak istediklerimi daha net analiz ettim. LEAD21 yeni nesil liderlik anlayışını pratik ve interaktif bir şekilde bizlere aktaran ve bizlere gelişim yolu açan bir program. Bu sürecin ve Yenibirlider Ekosisteminin bir parçası olabilmek çok kıymetli.

Asım Can Sönmez
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı sayesinde kariyer yolculuğumda kendimi eksik gördüğüm yönleri geliştirme fırsatı buldum. Bu fırsatı bulurken hem iş dünyasının öncü insanlarıyla tanıştım hem de farklı sektörlerdeki dinamikleri en yakından dinleme fırsatı buldum. Bununla birlikte mentorluk uygulamaları programın en göze çarpan özelliklerinden. Kariyer hedeflerim doğrultusunda eşleştirilen mentorlarla birebir görüşüp sorular sorup kariyer yolculuğumda kritik adımlar atma fırsatı buldum. Son olarak LEAD21 ekibindeki her fellow farklı özelliklere sahip ve kendi çevresinde lider kişiler oldukları için birbirimizi bu uzun yolda efektif şekilde desteklediğimize inanıyorum.

Arda Ulutürk
LEAD21 Fellow, Boğaziçi Üniversitesi

Yenibirlider Derneği, 1 sene boyunca sağladığı tüm imkanlarla hayat amacım ve hedeflerim doğrultusunda beni destekleyerek yaptığı programlar, gerçekleştirdiği eğitimler ve seminerlerle girişimci ve önemli iş insanlarından deneyimler dinleyip mentörlerle birebir görüşmelerimizde bireysel iş ve kariyer tavsiyeleri ile gelişimimde önemli bir yer aldı. Kariyer ve network anlamında her an tüm destekleriyle geleceğime yaptığım tüm yatırımlarda yanımda hissettirdi ve yolculuğumda bana ışık tutarak doğru seçimleri yapmamda destek oldu. Kariyer ve network anlamında sağladığı kaynak ve konuşmacılarla çok geniş kazanımlar ve perspektiflere sahip olmama destek oldu. Sadece kariyer değil aynı zamanda arkadaş ortamında da çok güzel bir ekosistem hazırladı. Birlikte yola çıktığım birbirinden değerli, fikir danışabileceğim ve çok değer verdiğim 20 farklı arkadaşa sahip olmamı sağladı. Sadece program esnasında değil program sonrasında da birçok kişiyle tanışma imkanı sağlayarak network kazanmamda çok büyük payı oldu. Programdan mezun olsak bile bu ekosistemde hala var olduğumuzu ve Yenibirlider Derneği’nin parçası olduğumu yapılan paylaşım ve devam eden iletişimlerle her an hissetmeye devam ediyorum.

Kayra Karlıbel
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

Süreç, daha başvurular aşamasında dahi sorduğu sorular ve dahil ettiği mülakatlar ile farklı bakış açıları kazandırmaya başlıyor. Gerek birbirinden nitelikli 42 kişi ile girdiğimiz iki gün süren final etabı, gerekse video mülakat aşamasında sorulan sorular, hem farklı açılardan düşünmemizi sağlıyor hem de mükemmel bir mülakat deneyimi sağlıyor. Sürece kabul aldıktan sonra ilk faydayı 21 kişilik fellow ekibinden gördüğümü söylemek mümkün. Benzer amaçlara farklı yollarla ulaşmaya çalışan 20 arkadaşımla sohbet etmek dahi çok farklı kapılar açıyor. Yapay zekadan ekonomiye, hukuktan pazarlamaya çok farklı konularda, kendini bu alanlara adamış fellow arkadaşlarımla yeni konular öğrenmeden geçirdiğim bir toplantı/görüşme hatırlamıyorum. Program içerisindeki modüllerden en sevdiklerimden biri olan insan kaynakları görüşmem mülakat teknikleri ve öz geçmiş hazırlama konusunda bana çok destek oldu. Kariyer hedeflerim arasında olan bir pozisyonda uzman İnsan Kaynakları mentörüm ile yaptığım görüşmede genel mülakat tekniklerinin yanı sıra, bazı soruların mülakatlarda neden sorulduğundan, bu sorulara nasıl yaklaşılması gerektiğine, binlerce başvuru arasından pozisyon spesifik ayrışacak öz geçmiş notlarına bir çok konu hakkında bilgi sahibi oldum. En çok faydayı ise, mentörlük sürecimde üst düzey yöneti mentörüm Sn. Anıl Öztekin’den aldım. Gerek görüşmelerde özellikle beni tanımaya çalışması, gerekse sorularıma, sorunlarıma, kendi hayatından çıkarımlar ile yanıt vermesi, danıştığım konularda bana yol gösterdi. Bir noktadan sonra kariyerimde aldığım kararlarda, önce Anıl bey ile görüşmeyi bekledim, onunla tartışıp ondan sonra adımlarımı atmak istedim. LEAD21 programının bana en büyük iki katkısını özetlemem gerekirse bu öncelikle Anıl Öztekin ile tanışıp, mentörlük almak; ardından da diğer fellow arkadaşlarımdan öğrendiklerimdir.

İsmail Alp Aydemir
LEAD21 Fellow, Bahçeşehir Üniversitesi

Eğitim verilmez, alınır bakış açısına sahip biri olarak; LEAD21 Fellowship Programı 2020-2021 döneminde bana en çok kaynak sağlayan olanak oldu. Program süresince yeni yaşantılar kazandım ve gerçekliğimi yeniden inşa ettim. Bu süreçte özgün bir alanda derinleştim ve bir organizasyonun nasıl inşa edileceğini öğrendim, uyguladım. Yenibirlider, benim için programdaki diğer 20 akranımla birlikte; ekosistemde yer alan akranlarım, profesyoneller, liderler, koçların etkileşimiyle ve Forum, Kariyer Hızlandırıcı, Derinleşme, Profesyonel Koçluk gibi modüllerden de yararlanarak inanılmaz vizyon genişleten ve beni sürekli öğrenmeye iten bir gerçeklik yarattı. Tüm paydaşlara teşekkür ederim, neşeniz daim olsun.

Baran Curu
LEAD21 Fellow, Dicle Üniversitesi

LEAD21 Fellowship programı benim için “Bir kitap okudum, hayatım değişti” klişesini “Bir programa katıldım, hayatım değişti” gerçekliğine dönüştüren bütünsel bir yolculuk oldu. Bu yolculuğu, diğer bütün yolculuklardan ayıran en önemli özellik ise şüphesiz her aşamasında değer alabilme ve başkasına değer katabilmektir. Aslında henüz seçme ve değerlendirme aşamasında bu değer alışverişini görmeye başlamış oldum; altı ayı aşan yeni nesil değerlendirme süreci ve henüz değerlendirme aşamasında tanıştığım sayısız şahane insan. Program esnasında ise Türkiye’nin önemli profesyonellerinden birebir aldığım mentorluk, karşılıklı değer döngüsünün en önemli aşamalarından birini oluşturdu benim için. Kendi alanında uzman isimlerin deneyimlerini dinleme ve kendi kariyer yolculuğumu onların tavsiyeleri ile şekillendirme fırsatı buldum. Dahası sadece kendi mentorlarım ile değil sürekli düzenlenen etkinlikler ile daha birçok profesyonel ile etkileşime geçme şansı elde ettim. Kariyer alanındaki gelişimlerimin yanı sıra, topluma katkı sağalama ve sosyal gelişimimi tamamlamak için Social Leadership Journey kapsamında 12-17 yaş arasındaki çocuklar ile bir eğitim projesi tasarlama imkanı buldum. Bütün bunları yaparken de kendimi ihmal etmemek, iç dengemi sağlamak ve kendimi dilediğim alanda geliştirmek için tasarlanan Derinleşme etabı ile Youtube üzerinde hikayeler anlatarak insanların hayatlarına dokunma şansı elde ettim. Benimle birlikte bu yolda yürüyen yirmi fellow arkadaşım ve Yenibirlider derneğinin aile sıcaklığı bu yolculukta her zaman motivasyon kaynağım oldu. LEAD21, gençlere kariyer yolu çizen bir programın aksine gençlerin kendilerini keşfedip kendi yollarını kendilerini yaratmalarını teşvik eden bir yolculuktur. Kendi yolumda yürürken beni asla yalnız bırakmayan yirmi arkadaşıma, bu yolculukta yoluma ışık tutan mentörlerime, program koordinatörümüze ve bütün Yenibirlider ailesine teşekkür ederim!

Sena Adıkutlu
LEAD21 Fellow, Marmara Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı bu coğrafyada gençlere yatırım yapan en özel program tasarımlarından birine sahip. Sadece ulusal değil uluslararası seviyede de içerik, mentorluk ve Social Leadership Journey gibi alt programlarıyla emsal teşkil ediyor. Daha seçim aşamasında hiçbir yerde görmediğiniz ezber bozan bir sistemle öğrenme deneyimine dahil eden bu programda, farklı perspektiflerden aynı dünyanın gelecek penceresine bakan 20 jeneratif genç lider ile bir araya gelme fırsatı yakaladım. Bir yıllık program içerisinde dernek 21 fellowunu çok iyi analiz ederek her birine ayrı dikilmiş özel bir program sunuyor. Hayallerimiz, gelecek planlarımız ve geçmiş deneyimlerimiz göz önünde bulundurularak eşleştiğimiz mentorlarımızla kariyerimizdeki dönüşümü yönetiyoruz. Güçlü noktalarımızı sivriltip derinleşmeye giderken zayıf yetkinliklerimizi optimize ettiğimiz güvenli bir deneyim alanı yaratıyor. Dahil olduktan sonra ömür boyu sürdürebileceğiniz bir ilişki sunan Yenibirlider Derneği ile üniversite hayatımda yolumun kesişmesinden büyük mutluluk duyuyorum!

Yiğit Karataş
LEAD21 Fellow, Sabancı Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı yıllık hedeflerim arasında bana en çok katkı sağlayan program oldu. Mentor görüşmeleri sayesinde vizyonum genişledi, yeni yaklaşımlar kazandım ve kariyer hedeflerimi yeniden değerlendirdim. Diğer yandan, Derinleşme ve Social Leadship Journey modülleri sayesinde uzmanlık alanına sahip olmanın değerini ve toplumsal fayda gözetmenin önemini anlamış oldum. En değerli gördüğüm kazanım ise Yenibirlider Ekosistemi’ne girmiş olmak. Programdaki diğer 20 temsilciyle tanışmak, mezunlar, eğitmenler, mentorlarla olmak inanılmaz vizyon genişleten ve beni sürekli öğrenmeye iten bir ortam yarattı. Hatta bu yolculukta 20 değil 21 kişi tanıdım diyebilirim çünkü LEAD21 öncesi Oğuzalp ve LEAD21 sonrası Oğuzalp farklı kişiler.

Oğuzalp Erkovan
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

LEAD21 kesinlikle sadece bir girişimcilik ve gelişim programı değil. Bu programda tanıştığınız insanlarla birlikte hep birlikte hayatın her yönünde -sosyal, teknik ve hatta ortaklıklar- gelişme imkanına sahipsiniz. Bu program kesinlikle emek isteyen, fakat emeği fazlasıyla mükafatlandıran bir program. Son olarak da LEAD21, sonu olmayan bir program. Mezun olduğunuzda parçası olduğunuz ekosistem ile çok daha büyük bir toplulukta gelişmeye ve katkıda bulunmaya devam edebilirsiniz.

Onurcan Büyükkalkan
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

LEAD21 benim için 20 harika dost kazandığım ve kendimi her anlamda beslediğim bir yıllık bir inkübasyon süreciydi. Kendi sosyal etki projem olan Online-X’in fikir sürecinden son aşamasına kadar alanında uzman avukatlarla ve pazarlamacılarla mentorluk seansları geçirip 100 lise öğrencisine ulaşmak, staj – okul – Online-X üçlüsünü bir arada götürebilmek bu program sayesinde başardığım şeylerden sadece birkaçı diyebilirim. Kısaca özetlemek gerekirse LEAD21, liderlik ve iş dünyası temasını insanın hayatını kapsayan kariyer, öğrenme, gelişme, ilerleme, arkadaşlık, networking gibi hayatımızın neredeyse bütün alanlarına dokunacak şekilde bütünsel ve kapsayıcı bir yaklaşımla ele alıyor.

Aleyna Yılmaz
LEAD21 Fellow, MEF Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı’na seçilmeden önce eğer bu programa girersem bunun benim hayatımda bir dönüm noktası olacağına ve önüme birçok kapı açacağına inandığımı söylerdim. Nitekim öyle de oldu. Yenibirlider Derneği ihtiyaçlarımıza yönelik düzenlediği eğitimler ve sektörden başarılı insanlarla bir araya geldiğimiz etkinliklerle bizleri yetiştirip iş hayatına birçok basamağı atlamış olarak girmemizi sağlıyor. Tüm bu eğitimler ve katıldığım etkinliklerin yanında sağladığı koçluk ve mentorluklar ile sektörün önde gelen isimleriyle doğrudan iletişime geçme ve kariyer planımı çizme imkanına sahip oldum. Program sayesinde sürekli yapmak istediğim, fikirlerimi biriktirdiğim fakat ertelediğim sosyal sorumluluk projemi hayata geçirdim. Sosyal sorumluluk projemi birlikte gerçekleştirdiğim ve önüme çok güzel kapılar açan iki kuruluşla da bu program sayesinde iletişime geçebildim. Yenibirlider Derneği ekosisteminde yer alan her isim birbirinden başarılı, vizyon sahibi insanlar ve her biriyle kurduğum iletişimde birçok çıktı elde etme fırsatı buldum. Program bana çok büyük bir network sağladı ve bu network önüme birçok kapı açtı. Kariyer yolculuğumda beni basamak atlatan tüm bu faydaların yanında en kıymetli olan ise dernek sayesinde kurduğum arkadaşlıklar oldu. Bu program sayesinde inandığım her şey gerçek olmaya başladı ve şimdi geriye baktığımda benim hayatımdaki dönüm noktasının bu ekosisteme katılmam olduğunu biliyorum. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Sena Uslu
LEAD21 Fellow, Özyeğin Üniversitesi

LEAD21 Fellowship Programı’nın bana en büyük katkısı uzmanlaşmak istediğim alanı belirlememe yardımcı olmasıdır. Programa başlamadan önce sahip olduğum bilgi ve tecrübe; belli alanlara sadece ilgi duymamı sağlamıştı. Ancak LEAD21 ile birlikte, ilgi duyduğum konuya dair sorgulamalarla ilerleyerek istediğim alanı keşfedebildim, çünkü burada dünyada neyin trend olup neyin trendinin bittiğini fark edecek çok fazla kaynağa eriştim. Program başlangıcında teknolojik gelişmelerin finansı da değiştireceğinden hareketle finans ve ekonomi bazlı bir ilgim varken hem program mentorlarım hem de program içeriği, finansal teknolojilerin merkeziyetsizlik, jetonlaştırma, entegrasyon ve kamu ilişkileri başta olmak üzere finansın dönüşümünde yer almamı sağlayacak yetenek ve tecrübeleri edinmem için bana yol açtı. Bu yolculuğu değerli kılan program paydaşlarına ve programı her an bir öğrenme sürecine dönüştüren 20 arkadaşıma sonsuz teşekkürler.

Ahmet Ekmel Karaman
LEAD21 Fellow, Koç Üniversitesi

Normal şartlarda bir araya gelip birebir sohbet etme fırsatını bulmamızın imkânsız olduğu önemli kişilerle, gerçekten derin ve etkili bir mentorluk süreci kurma şansımız oluyor. Süreç bir saatlik yüzeysel toplantılar halinde değil önce detaylı bir şekilde tanışarak sonrasında da direkt olarak kendimize yönelik; bizler için önemli tavsiyeler, değerlendirmeler ve gerekli noktalarda desteklerin sağlandığı görüşmeler halinde ilerliyor. Mentorlarla aynı zamanda çok samimi ve içten sohbetlerimiz oluyor. Genç yaşta, idol olarak gördüğümüz isimlerle aramızda samimi ve keyifli sohbetlerin geçmesi her şeyden önce bizi değerli ve özel hissettiriyor.

Ayşe Beril Kocamanoğlu
LEAD21 Fellow, Bilkent Üniversitesi

LEAD21 sayesinde program temsilcileriyle 2 defa uluslararası bir hackathona katılma fırsatı yakaladım. Lider mentorum Tansu Yeğen’in yönlendirmeleriyle İngiltere’de uygulanan bir eğitim modelini Türkiye’ye getirdik. Üst Düzey Yönetici Mentorum Anıl Öztekin sayesinde, kariyer yolumda çok daha bilinçliyim. Derinleşme sürecinde perküsyon tarihine giriş yaptım. Yıl içerisinde 2 defa ülke 2.’si olduğumuz yarışmalarda temsilcilerle paylaşımlarda bulundum. Girişimim Karga Karga’nın yarışma sürecine Yenibirlider ekosisteminden arkadaşlarım katıldı. Teşekkürler Yenibirlider!

Deniz Can Ilgın
LEAD21 Fellow, Gaziantep Üniversitesi