Diğer İş Birlikleri - Yenibirlider Derneği

Diğer İş Birlikleri

Liderlik Gelişim Mini MBA Programı

Bahçeşehir Üniversitesi ve Yenibirlider Derneği iş birliği ile düzenlenmiş olan Liderlik Gelişim Mini MBA Programı, katılımcılara sürdürülebilir bir liderlik ekosisteminin temellerini atma ve hayatın her alanında etkili olabilecek liderlik yaklaşımını yaygınlaştırmayı amaçlamıştır.

Yeni Normalde İyi Olma Hali

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Programı’nın desteğiyle Yeni Normalde İyi Olma Hali projesini Temmuz ve Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Pandemi sürecinden en olumsuz etkilenen hassas gruplar olan; sağlık çalışanları, kadınlar, çocuklar ve gençlerle farkındalık yaratan webinar buluşmaları gerçekleştirdik.

Proje kapsamında sosyal platformlar üzerinden yaygınlaştırdığımız dijital anketler ile pandemi süreciyle ilgili farkındalık kampanyamızı genişlettik.

İş Dünyasında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için #CesaretVer

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sivil Düşün Programı’nın desteği ile gerçekleştirdiğimiz İş Dünyasında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için #CesaretVer Ekosistem Buluşmaları serisi Ocak-Haziran 2021 arasında tamamlandı. Proje kapsamında iş dünyasından 6 kurum (Akbank, Borusan, Eczacıbaşı Holding, GittiGidiyor, P&G, Yıldız Holding) ağırlandı ve AÇEV-Eşitliğe Değer ekibinden Projeler Koordinatörü Hande Ersayoğlu ve Yönetici Hilal Baykara ile gençlik ekosistemimize yönelik bir Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesi düzenlendi. Seri kapsamında GittiGidiyor Çalışan Deneyimi Direktörü Murat Yüksel, P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü Ayça Turgay, Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Eylem Özgür, Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Borusan Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Nursel Ölmez Ateş ve Yıldız Holding İnsan ve İş Destek Başkanı Bahattin Aydın ile söyleşiler gerçekleştirildi. Bu iş birliği sayesinde dijital söyleşilerle 700’ü aşkın kişiye, toplumsal cinsiyet eşitliği atölyesiyle ise 30 gence eriştik.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) Üyelerine Yönelik Liderlik Gelişim Programı

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) üyelerine yönelik hayata geçirdiğimiz, 8 hafta süren Liderlik Gelişim Programı kapsamında 21 katılımcı, 13 adet eğitimi başarıyla tamamladı.

Yenibirlider Markalı COP4420 Career Management (Kariyer Yönetimi) Dersi

Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz Yenibirlider Markalı COP4420 Career Management (Kariyer Yönetimi) dersini ekosistemimizdeki temsilcilerin eğitmenliğinde başarıyla tamamladık!

Ders sayesinde Bahçeşehir Üniversitesi öğrencileri kariyer seçimi konusunda farkındalık kazanırken, farklı sektör dinamiklerini keşfettiler.

Avrupa Birliği (AB) İşleri Uzmanları için Liderlik Gelişim Programı

Kamu Kurumlarının İhale Hazırlıklarının Desteklenmesi (STEP) Projesi kapsamında, çözüm ortağı Sabancı EDU ile AB Uzmanları için Liderlik Gelişim Programı’nı 8 Eylül 2020 tarihinde başlattık. Program; 6 modül8 yarım gün sanal sınıf eğitimi ve bir video eğitimden ve 4 İlham Veren Konuşma’dan oluşuyordu. Eğitimler Eylül 2020 boyunca salı ve perşembe günleri gerçekleştirildi.

Eğitim İçeriği

Fuat Keyman–Covid Sonrası Yeni Dünya Düzeni

Erdal Uzunoğlu-Networking ve İş Birlikleri

Kemal Kılıç-Beyin, Karar, Yaratıcılık

Kemal Kılıç-Dijital Dönüşüm & Endüstri 4.0

Özlem Rodoslu-Kişisel Liderlik

Ebru Güresin-Müzakere & İkna & Etkin İletişim

Ömer Uzun-Etkili Takım Olma, Performans ve Geri Bildirim

Mahmut Bayazıt-Liderlik Yaklaşımları ve Pozitif Liderlik

Yusuf Soner-Stratejik Düşünme & Değişim & VUCA Dünyası