Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri: Prof. Hanif Kara - Yenibirlider Derneği

Zamanın Ötesinde Tasarım Kaşifleri: Prof. Hanif Kara

  • Aralık 10, 2019
  • 17:30 ona 20:00
  • İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi 2 Maçka Caddesi İstanbul 34367

Mimarlık ve strüktürel tasarım kavramlarını bir bütün olarak ele alan Hanif Kara, Geberit’in davetlisi olarak “Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #7” etkinliği kapsamında Türkiye’ye geliyor.

Strüktür tasarımına getirdiği inovatif ve yenilikçi çözümler ile mimarların kendi sınırlarını her geçen gün daha da zorlamasına yardımcı olan Hanif Kara, Londra merkezli bir tasarım ve inşaat mühendisliği firması olan AKT II’nin kurucusu ve tasarım direktörü. Kara, 10 Aralık Salı günü İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi’nde, mimarlar, mimarlık öğrencileri, mühendisler ve tasarımcılarla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Kara’nın yapacağı sunumun ardından Emre Arolat’ın katılımıyla sohbet oturumu düzenlenecek.

Strüktür tasarıma getirdiği inovatif ve yenilikçi çözümler ile Kara…

Geberit’in 2019 yılı mottosu olan “Bir adım önde, ilk günden beri” çerçevesinde inovatif mimari formlara ve malzeme kullanımlarına; prefabrikasyon, sürdürülebilir inşaat, karmaşık analiz yöntemleriyle nasıl cevap bulduğunu anlatacak olan Kara, bu bakış açısının ödüllü, öncü ve özgün projeler üzerinde çalışmasına olanak tanıdığını söylüyor. “Yeni Bir Çirkinlik Çağında, Tasarım Mühendisliği ile Ufak Tefek Yenilikler” başlıklı konuşması kapsamında mimarlık ve strüktürel tasarım kavramlarını bir bütün olarak nasıl ele aldığını da detaylarıyla anlatacak olan Kara, strüktür tasarımına getirdiği inovatif ve yenilikçi çözümler ile mimarların kendi sınırlarını her geçen gün daha da zorlamasına yardımcı olduğunu çalışmalarıyla gözler önüne serecek.

Program:

17:30 – 18:30 Kayıt
18:30 – 18:40 Açılış Konuşması: Geberit Türkiye Genel Müdürü Ufuk Algıer
18:40 – 19:25 Hanif Kara Konferansı: “Yeni Bir Çirkinlik Çağında, Tasarım Mühendisliği ile Ufak Tefek Yenilikler”
19:25 – 19:50 Hanif Kara-Emre Arolat Sohbet
19:50 – 20:00 Soru-Cevap

*Katılım sonrası Profesyonel temsilcilerinin katılım durumu bilgilendirmesi rica olunur.