TÜSİAD - Tech-Trend No:7 "Artırılmış Gerçeklik" - Yenibirlider Derneği

TÜSİAD – Tech-Trend No:7 “Artırılmış Gerçeklik”

  • Kasım 7, 2018
  • 3:00 pm ona 4:30 pm
  • TÜSİAD - Kamer Hatun Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:46, 34430 Beyoğlu/İstanbul

Son dönem teknoloji eğilimlerinin iş dünyasına etkilerini konu alan TÜSİAD Tech-Trend toplantılarının yedincisi, konuşmacı olarak 360+ Media Interactive Kurucu Başkanı ve Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Öney’in katılımıyla gerçekleşecek.

“Artırılmış gerçeklik ve yapay zeka iş dünyasını ve geleceği nasıl etkileyecek?” sorusuna odaklanacak etkinlik, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojilerini birbiriyle bağlantılı olarak ele alarak farklı sektörlerde kullanımlarını örnekler üzerinden inceleyecek.

Zehra Öney

Fütürist, mobil dönüşüm uzmanı, yatırımcı, uygulamacı ve konuşmacı olan Zehra Öney son 16 yılda çeşitli kuruluşlarda Telekomünikasyon, Mobil ve Dijital alanlarda profesyonel yöneticilik yaptı. 2011 yılında kurduğu ajansı 360+ Media Interactive’de Ajans Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2014-2017 yılları arasında Londra merkezli artırılmış gerçeklik uygulaması Blippar’ın Türkiye CEO’luğunu üstlenmiş, 2013 yılında Türkiye’yi artırılmış gerçeklik ile tanıştırmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Graduate School of Business Yönetim Kurulu üyesi olan Öney, birçok sivil toplum kuruluşunda ve Mentor Effect Platformu’nda da aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir. Öney pazarlama ve reklam alanlarında artırılmış gerçeklik, yapay zeka, nesnelerin interneti ve sanal gerçeklik uygulamaları uzmanı ve uygulayıcısıdır.