Ahmet Akın - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
thumbnail_AhmetAkinFoto

Ahmet Akınİletişim Danışmanı - Eğitimci - Purpose Coach

1988 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında University of Rochester-Simon Business School’da MBA eğitimini tamamladı.

Reklamcılık mesleğine Güzel Sanatlar/Saatchi & Saatchi’de başlamıştır. Daha sonra 9 yıl çalıştığı TBWA Istanbul’da son olarak Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2009–2013 döneminde, Leo Burnett İstanbul Grubu’nda CEO olarak çalıştı. 2014 yılında kurduğu Kramp Ajans’ın 2020 yılına kadar aynı zamanda genel müdürlüğünü yürüttü.

2010’dan itibaren 3 yıl boyunca Reklamcılık Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alan Ahmet Akın, aynı dönemde Reklam Özdenetim Kurulu (RÖK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. 2013-2017 döneminde Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programı Marka Okulu’nda ders verdi.

Ahmet Akın, reklamcılıkla eşzamanlı olarak kariyerine insan kaynakları ve kişisel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla devam etti. Gestalt Coaching Programı’nı, Gestalt GroupWorks Programı’nı, Mare Fidelis Yönetici ve Lider Koçluğu Eğitimi’ni, CTI tarafından verilen Co-Active Koçluk Programı’nı ve CRR Global tarafından verilen Organisation and Relationship Systems Coaching (ORSC-Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu) Programı’nı tamamladı. Kendi geliştirdiği Co-Creation Workshop (Ortak Yaratım Çalıştayı) modeli ile kurumlara hizmet vermektedir. Aynı zamanda K2C Danışmanlık’ta ve Alain de Botton tarafından geliştirilen The School of Life programında eğitmenlik yapmaktadır.

Workshop (çalıştay) moderatörlüğüne ek olarak konferans moderatörlüğü yapan Ahmet Akın bugüne kadar Marka Konferansı, Brandweek, Kristal Elma, ICF (International Coaching Federation-Uluslararası Koçluk Federasyonu) Koçluk Konferansı, EMCC (European Mentoring & Coaching Council-Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi) gibi konferanslara konuşmacı ve moderatör olarak katıldı.