Arzu Demirel - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
ArzuDemirel_Coaching_Bio_Tem2023__2__63__kopyası

Arzu DemirelA Eğitim Danışmanlık
Profesyonel Erickson Koçu ACC, NLP Uzmanı ve Eğitmen

2012 yılından itibaren aktif olarak hem bireysel hem de kurumsal alanda, koçluk, gelişim mentorluğu, koçluk eğitimi, koçluk alanında mentorluk çalışmalarına devam etmektedir. Bununla birlikte, kurumlarda koçluk sistemlerinin kurulması ve sürdürülebilirliği üzerine uzmanlığı bulunmaktadır.

1950+ sa koçluk, 1000+ liderler için gelişim mentorluğu, 500+sa takım koçluğu, 2000+sa üstü eğitim alanında hizmet vermiştir. PCC akredite koçtur.

Erickson Coaching College TASC Modül 1-5, Eğitimcinin Eğitimi, Metaforlarla Koçluk, Kuantum Koçluk, Derin Koçluk, Duygusal Zekanın 9 Alışkanlığı, NLP Master, Evrimsel Koçluk, Takım Koçluğu, Derin Demokrasi, ORSC1, Pozitif Psikoterapi gibi pekçok eğitimi tamamlamıştır.

2014 Yılında kurmuş olduğu A Eğitim Danışmanlık şirketinde Satış Teknikleri, Kilit Müşteri Yönetimi, Desing Thinking, Satış Ziyaretinde İçgörü Anlama, İletişim, Matriks Organizasyonlarda Liderlik, İnovasyon Yönetimi alanında farklı sektörlerde eğitimler, Takım Koçluğu ve Koçlar için Mentorluk çalışmalarını 5 yıl süre ile yürütmüştür.

2018 Yılında LCW Akademi Kurumsal Koçluk departmanında Kurumsal Koç ve gelişim mentoru olarak, yönetici koçluğu, takım koçluğu, temel ve ileri düzey koçluk eğitimleri, performans koçluğu, OKR koçluğu, kariyer, gelişim mentorluğu alanlarında yaklaşık 5 yıl faaliyetlerini gerçekleştirdi.

2023 Yılından itibaren, Kurumsal Koç, Takım Koçu ve Gelişim Mentoru olarak çalışmalarına freelance olarak devam etmektedir. Erickson Koçluk Okulu’nda mentor koç olarak koçluk eğitimi alan koçların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca finansal okur yazarlık alanında da farkındalık artırmak adına Cash Flow eğitmenidir.

Bununla birlikte, iş yaşamında kadınların kariyerlerinde farkındalık ile gelişmelerine yardımcı olmak adına Professional Women Network’ İstanbul 2016 Yılından itibaren, Üye Etkileşim, İş Kadınını Güçlendirme, Mentorluk, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Akademi gruplarında hem lider hem de yönetim kurulu üyesi olarak aktif rol almaktadır. Önyargısız IDEATHON, İşimin Patronuyum, PWNTV gibi önemli projelere imza atmıştır. Ayrıca EWMD yönetim kurulu üyeliği, Yeni Bir Lider Derneği gönüllü koç olarak da hizmet vermektedir.

Coach Magazine Türkiye ve Global dergilerinin lansman ve CEO Bakışı ile Koçluk röportaj serilerini yönetmiş, ICF Global başkanı ile kapak röportajlarını gerçekleştirmiş, çeşitli webinar ve paneller, köşe yazıları yazmış ve organize etmiştir.

1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra Temel Biyokimya dalında yüksek lisansını tamamladı.

2020 Yılında Anadolu Üniversitesi AÖF Sosyoloji 2. Sınıf öğrencisidir. Evli ve 2 çocuk annesidir

 

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?