Ayli Begüm Sayınta - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Ayli Begüm SayıntaAkbank
Çağrı Merkezi ve Uzaktan Müşteri Yönetimi Bölüm Başkanı

Ayli Sayınta, iş hayatına Akbank Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak adım attı. 2003 yılında Operasyon Merkezi’nde çalışmaya başlayan Ayli Sayınta merkezin kuruluş çalışmalarında önemli bir takım üyesiydi. Operasyon biriminde bütçe ve işlem hacmi raporlama ve koordinasyonu gibi farklı konularda sorumluluklar aldı. “Yeni Nesil Akbank” adlı kapsamlı transformasyon programında rol aldı. 4.500 kişilik şube çalışanlarından oluşan operasyon kadrosunun koçluğunu yaptı. Gişeden satış sürecinin sistematik bir yaklaşımla ele alınmasına öncülük etti ve 5 yıl boyunca gişe satışlarının yönetimini üstlendi. Mevcut sorumluluklarına ek olarak Malta Şubesi’nin operasyonları, swift sisteminin işletimi, kurumsal ticari kredilerin tebliğ kontrolleri ve resmi kurum yazışmaları gibi farklı sorumluluklar aldı. 2 yıl boyunca Akbank Akademi Müdürü olarak Akbank Akademi’nin eğitim ve gelişim uygulamalarını çalışanı odağa alan yeni nesil bir yaklaşımla yönetti.

2019 yılında Çağrı Merkezi ve Uzaktan Müşteri Yönetimi Bölüm Başkanı olan Ayli Sayınta, multidisipliner bakış açısını yılda 90 milyona yaklaşan müşteri temasının gerçekleştiği, bankanın önemli kanallarından biri olan çağrı merkezi ve 130 bini aşkın müşterimize uzaktan hizmet veren uzaktan müşteri yönetimi birimimize yansıtmaya devam ediyor.

1999 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’den, 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı’ndan mezun olan Ayli Sayınta, Sabancı Üniversitesi Executive MBA Programı’nın Danışma Kurulu üyesidir. ICF onaylı, sertifikalı Adler profesyonel koçluk programının 3 modülünü başarıyla tamamlamıştır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?