Ayşe Güş Özerel - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
AÖ

Ayşe Gül ÖzerelYönetici Koçu, Takım Koçu, Eğitmen, Fasilatör, Koçluk Mentoru, RLAC ( Recognized Leader as Coach) Liderler için Koçluk Eğitmeni

Toplamda 20 yıl süren Kurumsal hayat tecrübesinin 18 yılını Bankacılık ve Sigortacılık sektöründe gerçekleştirmiştir.

Bankasürans Satış ve Pazarlama alanında , Türkiye’nin önemli kurumlarında İstanbul/Kocaeli/ Sakarya ve İzmir Bölgelerinde farklı lokasyonlarda çalışmaları bulunmaktadır.

2018 yılından itibaren, kurumsal hayatı bırakarak, kurumsal hayatla birlikte, eğitmenlik ve Mentorluk, Koçluk tarafında edindiği tecrübelerini, verdiği programlarda paylaşmanın yanı sıra, Profesyonel Koçluk ve Eğitmenlik alanında, 2018 yılından beri kurumlar ve bireylerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Eş zamanlı olarak farklı ekollerden toplamda 500 koçun bulunduğu “Hızlandıran Koçluk – Step-Up Coaching Platformu ‘nun yönetim kurulu üyeleri arasında yer alarak, yönetim ekibinde bulunmuş, hem JCI Türkiye Yönetici Koçluğu, hem de Eş koçluk ve mentorluk projelerini yürütmüş, Atölyeler düzenlemiştir.

Ayşe Gül Özerel 2016 yılından itibaren, ‘’profesyonel koçluk’’ eğitiminin dışında, “Eğitimcinin Eğitimi” ve “Takım Koçluğu” ‘’Yönetici Koçluğu’’ ‘’ iş geliştirme ve Mentorluk’’ eğitim programları ile kendi gelişimine katkı sunmuş, bu minvalde kurumlar ve bireylerle performans üzerine “Yönetici”, “Kariyer” ve “Takım” Koçluğuna, liderlik becerileri, RLAC (Recognized Leader as Coach, Koçvari Lider) koçluk ve eğitim alanındaki çalışmalarıyla öğrenme ve öğretmeye olan tutkusuyla yolculuğuna devam etmektedir. Koçluk programlarını aldığı okuldan gelen teklif üzerine House Of Human Koçluk ve Danışmanlık firmasının Kurumsal Satış ve eğitim yöneticiliği yapmıştır.

LR Health&Beauty firmasında Manager ünvanı ile 2.kariyeri olarak Network Marketing alanında da çalışmaları bulunmaktadır.

Ctos Academy Eğitmen ve Antalya Bölge Yöneticisi olan ICF onaylı PCC unvanlı mentor koç olarak , Koçlukla tanıştığı ilk günden beri, bir çok sosyal sorumluluk projesinde imzası bulunan Koç Özerel , AC Türkiye OMAC üyesi ve AC Türkiye üyelik komitesi ve AC Marmara Bölge’de koçluğun Ülkemizde gelişimine katkı sunan çalışmalarda görev almış son olarak Marmara Bölge Liderliği Ucim projesi ile görev teslimi gerçekleştirmiştir. Online Koçluk platformu olan Stay On Way platformunun iş ortaklarından olmakla birlikte, Koç Gelişim ve Yönetim merkezi kordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Liderlik yaklaşımında koçvari liderliği, koçluk yaklaşımında bilişsel davranışsal koçluğu, mentorluk yaklaşımında performans hedefli deneyimsel mentorluk sistemini uygulamaktadır. Unvanlanma yolculuğunda olan koçlara ve bireylere gelişim anlamında hizmet vermektedir.

Koçluk Alanında elde ettiği Başarılar;

Fark Yaratan Koçlar Yarışması 2. Dönem 1.si

8 ayrı dalda özel ödül