Bahar Önderol - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Bahar ÖnderolYönetici Liderlik Koçu, Kariyer Koçu, Liderlik Eğitmeni, PCC (International Coaching Federation’dan Sertifikalı Profesyonel Koç), ACPC (Adler Central Europe’dan Sertifikalı Profesyonel Koç)

Bahar Önderol, teknik kökenli kişilerin liderlik potansiyeline erişmelerini sağlayarak, etkili bir lider olmalarına ve başarılı bir kariyer yapmalarına destek olmaktadır.

İnsanların, işlerini keyifli ve anlamlı bir uğraş olarak gördükleri ve potansiyellerini açığa çıkararak, kendilerini geliştirebildikleri bir iş dünyasını hayal etmektedir. Bu iş dünyasını yaratacağını düşündüğü çağdaş liderlerin yetişmesi için, kurumlara liderlik gelişimi programları ve yönetici liderlik koçluğu hizmetleri sağlamaktadır. Ayrıca, kariyerinin başında olan veya kariyerinde bulunduğu yerden memnun olmayan kişilere özel kariyer koçluğu programları sağlamaktadır. Tasarımsal düşünme prensiplerinden yararlanarak geliştirdiği bir süreç modelini uyguladığı bu koçluk programları, kişilerin kariyerlerini tasarlayabilmelerini ve kariyerlerinde varolan engelleri aşarak ilerleyebilmelerini sağlamaktadır. Wtech,YenidenBiz, YASAD ve İTÜ Mezunlar Derneğinde eğitmen, mentor ve koç olarak görevler üstlenmektedir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) akreditasyonuna sahip profesyonel koçluk okulları olan, Adler Central Europe ve CTI’dan bireysel koçluk eğitimleri ve CRR Global’dan Organizasyon ve İlişki Sistem Koçluğu Temelleri (ORSC) eğitimini almıştır. Ayrıca, Adler Central Europe’un İleri Düzey Koçluk Akreditasyon Programını tamamlamıştır. ICF’in Sertifikalı Profesyonel Koç (PCC) ve Adler Central Europe’un Adler Sertifikalı Profesyonel Koç (ACPC) ünvanlarına sahiptir.

Koçluk öncesinde, 28 yıl kurumsal şirketlerde çalışmış olup, bunun son 20 yılında, bilişim sektöründe, proje ve danışmanlık, iş geliştirme, satış ve pazarlama birimlerinin yönetimini içeren, orta ve üst düzey yöneticilik rolleri üstlenmiştir. IDS Scheer, BEA Systems ve HP, HPE gibi uluslararası firmalarda ve Gantek, İnova gibi yerel sistem integratör firmalarında ekipler kurmuş ve yönetmiştir. Performans artışı ve organizasyonun büyümesi ile sonuçlanan yapısal ve kültürel dönüşüm programlarına liderlik etmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği yüksek lisans derecesine sahiptir. Bir çocuk annesidir. Felsefe ve psikoloji ile yakından ilgilenmekte olup, özellikle etkilendiği varoluşçuluk, koçluk yaklaşımını şekillendirmektedir. Gitar çalmayı, meditasyon, pilates ve doğada yürüyüş yapmayı sevmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?