Canan Coşkun - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
20200914_223421 (2)

Canan CoşkunYönetim Danışmanı, Yönetici ve Takım Koçu

Inter Motto ortaklarından yönetim danışmanı Canan, İçel Anadolu Lisesi’ni ve ardında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra kariyerine 1997 yılında, İstanbul’da bankacılık sektöründe pazarlama/satış uzmanı olarak başladı. TEB, Finansbank ve Akbank’da 22 yıl süren Kurumsal ve Ticari bankacılık kariyerinin son 10 yılını Kurumsal ve Ticari Şubelerin Müdürü olarak tamamladı.

Türkiye’nin ilk 500 listesinde yer alan kurumsal ve büyük ticari firmaların yanı sıra yabancı firmalarla da çalışma imkânı elde ettiği bu sürecin bir bölümünde Kurumsal Bankacılık Departman Müdürlüğü görevini de üstlendi.

Kariyerinin son 15 yılında Akbank’ta sürdürdüğü yöneticilik görevi ile eşanlı olarak İnsan Kaynakları “Assesment ” programlarında, Amerikalı SHL firması ile beraber sertifikalı ölçme değerlendirme danışmanı (assessor) olarak banka tarafından seçilerek görev aldı. Yönetici gelişim programlarında adayların hazırlık sürecinde görev aldı.Bununla beraber kariyeri boyunca banka içi projelerde, liderlik, yöneticilik, satış pazarlama, iletişim ve finans alanlarında aldığı eğitimlerle mentörlük görevlerini de üstlendi.

Kariyerini dönüştürmeye karar verdikten sonra; ICF akredite okul olan Kanadalı firma Erickson Koçluk Akademisi’ni bitirerek, Profesyonel Koç unvanını aldı. Bununla beraber yine aynı okuldan Yüksek Performanslı Takım Koçluğu ve NLP Practitioner eğitimlerini de tamamladı.

Canan Coşkun, hemen hemen her sektörden, gerek Türk gerekse yabancı sermayeli kurumsal ve ticari firmalardan oluşan portföy yönetiminde kazandığı 22 yıllık tecrübe ile finans alanındaki bilgi birikimi ve deneyimini Finansal Danışmanlık hizmeti ile de sürdürmeye devam etmektedir.

Inter Motto Strategic Consulting ortaklarından Canan, performans hedefine sahip takımlara ve yöneticilere takım koçluğu, liderlik ve yönetici koçluğu , kariyer koçluğu ve mentörlük görevlerini sürdürmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?