Canan Coşkun - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
20200914_223421 (2)

Canan CoşkunYönetim Danışmanı, Yönetici ve Takım Koçu

Canan, İçel Anadolu Lisesi’ni ve ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra kariyerine 1997 yılında, İstanbul’da bankacılık sektöründe Kurumsal Pazarlama / Kurumsal Satış alanında başladı. TEB, Finansbank ve Akbank’ta 22 yıl süren Kurumsal ve Ticari bankacılık kariyerinin son 10 yılını Kurumsal ve Ticari Şubelerin Müdürü olarak tamamladı.

Türkiye’nin ilk 500 listesinde yer alan kurumsal ve büyük ticari firmaların yanı sıra yabancı firmalarla da çalışma imkânı elde ettiği bu sürecin bir bölümünde Kurumsal Bankacılık Departman Müdürlüğü görevini de üstlendi.

Kariyerinin son 15 yılında Akbank’ta sürdürdüğü yöneticilik görevi ile eşanlı olarak İnsan Kaynakları “Assesment ” programlarında, Amerikalı SHL firması ile beraber sertifikalı ölçme değerlendirme danışmanı (assessor) olarak banka tarafından seçilerek görev aldı. Yönetici gelişim programlarında adayların hazırlık ve terfi sürecinde görev aldı.

Bununla beraber kariyeri boyunca banka içi projelerde, liderlik, yöneticilik, satış pazarlama, iletişim ve finans alanlarında aldığı eğitimlerle mentörlük görevlerini de üstlendi.

Kariyerini dönüştürmeye karar verdikten sonra; ICF akredite okul Erickson Koçluk Akademisi’ni bitirerek, Profesyonel Koç unvanını aldı. Bununla beraber yine aynı okuldan Yüksek Performanslı Takım Koçluğu ve NLP Practitioner eğitimlerini de tamamladı.

Yönetim Danışmanı olarak firmaların organizasyonel ve yönetsel konularda mevcut problemlerini çözmek ve daha da gelişmesini sağlamak adına analiz ve teşhisler yaparak profesyonel deneyim aktarımı ve rehberlik hizmetleri vermektedir.

Canan aynı zamanda Kurumların performans hedefine sahip takımlara ve yöneticilerine takım koçluğu, liderlik ve yönetici koçluğu, kariyer koçluğu ve mentörlük görevlerinin yanısıra, bireylerin ve takımların eğitim ihtiyaç taleplerine göre eğitmenlik görevlerini de sürdürmektedir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?