Devrim Çukur - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
DSC08911

Devrim ÇukurÇukur & Partners Hukuk Firması Yönetici Ortağı/Avukat

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Devrim Çukur, ardından Aynı Üniversitede Mali Hukuk Yüksek Lisans eğitimini tamamladı ve tezini Türk Rekabet Hukuku alanında yazdı. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Çalışmaları doktora programına devam etti.

Devrim Çukur aynı zamanda, 2003 yılında London Metropolitan Üniversitesi’nde Fikri Mülkiyet Hukuku ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanlarında iki uzmanlık programını tamamladı ve 2015 yılında Cambridge Üniversitesi Judge Business School’da Hukuk Firması Yönetimi ve Liderlik Programı’ndan da mezun oldu.

Devrim Çukur, 1993 yılında Çukur & Yılmaz Hukuk Bürosunun kurucuları arasında yer aldı ve bu hukuk firmasının yönetici ortağı oldu. Bu Hukuk firması ile 25 yılı aşan bir süreyle çoğunluğu uluslararası sermayeli ve kurumsal Türk şirketleri olmak üzere, iş dünyasına ve şirketlere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sundu. Bu dönemde Çukur & Yılmaz, başta 2016-2017 yılındaki “The Lawyer Türkiye’de yılın hukuk bürosu” ödülleri olmak üzere, sayısız uluslararası ödül ve başarı kazandı. Ülkemizin iş dünyasına ve iş insanlarına hizmet veren en saygın hukuk firmalarından birisi haline geldi. 2021 Yılında bu hukuk firması yeniden yapılanarak Çukur & Partners adını aldı. Halen bu hukuk firmasında avukatlık ve yönetici ortak görevlerini sürdürmektedir.

Devrim Çukur, 2009 yılında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine Türkiye delegesi olarak seçildi ve 2009-2014 Yılları arasında bu kurumda ülkemizi temsil etti. Bu süreçte başta İzleme Komitesi 1. Başkan yardımcılığı olmak üzere, Avrupa Konseyi’ni temsilen pek çok önemli uluslararası görev üstlendi. Bu dönemde aynı zamanda İzmir İl Genel Meclisi Başkan Yardımcılığı ve Uluslararası İlişkiler ve AB Komisyonu başkanlıklarını da yürüttü. Bir dönem İzmir Barosu uluslararası ilişkiler Komisyonu başkanlığını da üstlendi.

Endeavor, Kalder, Global Compact, Esiad başta olmak üzere pek çok sivil toplum örgütünde yönetim ve çeşitli proje görevlerinde de bulunan Devrim Çukur, aynı zamanda bir sivil toplum ve sürdürülebilirlik gönüllüsüdür. Devrim Çukur girişimcilik eko sistemine de 15 yılı aşkın süredir hem profesyonel hem de gönüllü olarak hizmet etmeyi sürdürmektedir. Kurucusu olduğu Çukur & Partners Akademi bünyesinde gençler ve iş dünyası için çeşitli mentorluk, gelişim ve burs programlarını da koordine etmektedir.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?