Dilek Karademir - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Dilek Karademir

Dilek KarademirKariyer, Yönetici ve Takım Koçu, Uzman CharacterIX Danışmanı

1992 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Telekomünikasyon sektöründe Yazılım Mühendisi olarak başladığı kariyerini 30 yıla yakın uluslararası firmalarda çalıştıktan sonra Satın Alma Kıdemli Müdürü olarak tamamladı. Kurumsal hayattaki tecrübelerini özellikle iş hayatına yeni başlayanlara mentorluk yaparak paylaşmış, eğitimler vermiş ve atölyeler düzenlemiştir.

2020 yılında ICF ve AC onaylı profesyonel koçluk eğitimleri almaya başlamış ve Kariyer, Kurum ve Yönetici, İlişkiler Koçluğu, Transaksiyonel Analiz ve NLP Practitioner eğitimlerini aldıktan sonra 2022 yılı başında ICF’ den ACC ünvanını almış, aynı zamanda MYK belgeli bir Profesyonel Koç olmaya hak kazanmıştır.

Bütünsel Koç ve Mentorluk eğitimini tamamladıktan sonra Profesyonel Koçların ICF ünvanlanma ve MYK belgesi alma yolculuklarında onlara Koç Mentor olarak destek olmaya başlamıştır. Gelecek Nesil Profesyonel Koçluk Eğitimlerinde ve MYK Sınavına Hazırlık Programında mentorluk ve Yolda Kal, Koçluk Al Programında Grup Mentorluğu çalışmalarına da katılmıştır. 600 saatin üzerinde koçluk deneyimi ile PCC ünvanlama sürecine devam etmektedir.

AC ( Association for Coaching) Türkiye üyesi olarak AC Türkiye bünyesinde yapılan sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır, aynı zamanda TEV ve EMCC tarafından düzenlenen projelerde de özellikle üniversite öğrencilerine Kariyer Koçluğu ve Mentorluğu yapmaktadır. Bunun yanında Binyaprak Milyon Kadına Mentor programı mentorlerinden de biridir.

2022 yılında almış olduğu Takım Koçluğu eğitimi sonrasında özellikle kurumsal alanlarda Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu projelerinde yer almaktadır ve Kendi Kendine Koçluk, SWOT Analizi eğitimleri vermektedir. SMART Hedefler, Yaşam Amacı Belirleme, Zaman Yönetimi ve Stratejik Planlama konularında eğitim düzenleme ve atölye çalışmaları yapma konularındaki çalışmaları devam etmektedir.

2023 yılında CharacterIX Kişilik Envanteri eğitimini de aldıktan sonra öncelikle üniversite öğrencilerinin kariyer seçimlerinde ve kurumsal alanda çalışanların kariyer yolculuklarında Uzman CharacterIX Danışmanı olarak destek olmaya da devam etmektedir.