Elif Damla Karakolcu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Elif Damla Karakolcu

Elif Damla Karakolcuİstanbul Üniversitesi

Elif Damla Karakolcu, İstanbul Üniversitesi moleküler biyoloji ve genetik 2.sınıf öğrencisidir. Bölümünün yanı sıra girişimcilikle ve teknolojiyle de ilgilenmektedir. Hali hazırda, katma değerli dijital ürünler geliştirme topluluğu olan Komünite’de topluluk koordinatörü olarak çalışmaktadır. Türkiye’nin ilk ve tek öğrenci tabanlı biyogirişimcilik zirvesi olan BioPeak’in proje üreticisi ve koordinatörü olarak görev almıştır. İstanbul Üniversitesi Google DSC kurucu üyeliğini ve liderliğini yaptıktan sonra GDSC Türkiye’nin en iyi 10 liderinden biri olarak GDSC pazarlama mentoru olmuştur ve Google DSC serüvenine devam etmektedir. Microsoft Learn Student Ambassadors Program’nda Beta seviyesinde bir temsilcidir. Elif Damla Karakolcu aynı zamanda Instagram, Youtube ve LinkedIn’de kendi içeriklerini üretmektedir.

Hazırlık yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde yapmış olduğu stajla sağlık bilimlerinde yapay zekâ ve diğer teknolojilere karşı ilgi duymaya başlamıştır. Sağlıkta yapay zekâ konulu kongrelerde bilimsel kurul üyeliği yapmıştır ve uluslararası/hakemli Sağlık Bilimlerinde Yapay Zeka Dergisi’nde editörlük yapmaktadır.

Kuruluşundan itibaren bir parçası olduğu Lider Gelişim Programı’nın proje liderlerinden biridir. Bugüne kadar 15’ten fazla farklı organizasyonun organizasyon komitesinde yer aldı ve sokak hayvanları için yaptığı bir projeyle makine öğrenmesi hackathon yarışmasından birincilik kazandı.

Gelecek hayaliyse gençlere ilham olan girişimci bir bilim insanı olmak.

Diğer YBL 21 mentorlarına da göz atmak ister misiniz?