Elif Nur Avcı - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
ESR_6616

Elif Nur AvcıMarmara Üniversitesi

Lise hayatında edebiyatla tanıştığından beri bağı kopmayan Elif, Marmara Üniversitesi Biyomühendislik bölümü son sınıfta ve amatör olarak deneme-şiir yazmaya devam etmektedir.

Hazırlık sınıfındayken, sahne performanslarına olan yeteneğiyle Fame Müzikal’inde rol aldı. Bölüme başladığında, çalışma arkadaşlarıyla beraber, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından düzenlenen “XIII. Ne Üretelim” proje yarışmasından birincilik ödülü ve İKMİB & AKİB tarafından düzenlenen VI. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Ar-Ge Proje Pazarı’ndan üçüncülük ödülü aldı.

Yaz stajlarını, University of Ioannina’nın malzeme bilimi departmanında ve Novartis Teknik Operasyonlar’ın üretim departmanında yaptı.

Lisans eğitimi boyunca çeşitli STK’larda üyeliği devam ederken, M.Ü. Biyomühendislik Kulübü’nde yönetim kurulu başkanlığı ve yardımcılığı görevini üstlendi. Kulüp arkadaşlarıyla beraber farklı kuruluşlara teknik geziler, çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenledi. Şuanda, TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı tarafından desteklenen tez çalışmasının proje yürütücülüğünü ve Yenibirlider Derneği’nin düzenlediği YBL21 Programı’nın temsilciliğini yapmaktadır.

Diğer YBL21 '18 temsilcilerine de göz atmak ister misiniz?