Ezgi Begüm Öndeş - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Ezgi Begüm ÖndeşKayseri Erciyes Üniversitesi

Merhaba; Ben Ezgi Begüm Öndeş.

09.12.1994’de Malatya da dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimimi Malatya Hasan Varol ilköğretim okulunda, lise eğitimimi ise Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesinde tamamladım. Erciyes Üniversite Havacılık ve Uzay Bilimleri fakültesi Havacılık Yönetimi bölümü 4.sınıf öğrencisi olarak eğitimime devam etmekteyim.

Herkesin iyi şartlarda yaşamaya hakkı olduğuna inanan biri olarak, dezavantajlı kişilerin hayat standartlarını yükseltmek için bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldım, almaktayım. Beden olumlama, görme engelli çocuklar için masal kitapları okuma ve görme engelli sınava hazırlanan arkadaşlarımız için sesli soru bankası oluşturma gibi bir çok proje gerçekleştirdim.

Türk Eğitim Vakfı bursiyeriyim. Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortak çalışmalarda bulunmaktayım.

Havacılık sektörünün önemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artmaktadır. Bununla bilikte işletmelerin ve yolcuların refah düzeyinin arttırılması,yeniliklerin ve iyileştirmelerin yapılması gerektiğine inanıyorum. İleriki zamanlarda bu konulardaki projelerde yer almayı çok istiyorum. Akademik kariyer yapmayı hedeflemekteyim.

Boş zamanlarımda bitki yetiştirmeyi, bisiklet sürmeyi, yemek pişirmeyi, yeni yerler gezmeyi ve fotoğraf çekmeyi çok severim.

Diğer YBL21 '17 temsilcilerine de göz atmak ister misiniz?