Fulden Ekizler - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Fulden Ekizler

Fulden EkizlerÖğretim Görevlisi, Kariyer ve Eğitim Danışmanı

2001 yılından bu yana eğitimci olarak aktif iş hayatında yer alan Fulden Ekizler, 1979 yılında Denizli’de doğdu. Üniversiteye kadar eğitim aldığı tüm okullardan birincilikle mezun olan eğitim ve kariyer danışmanı, 1997 yılında ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ne dereceyle girmiştir ve akademik hayatı başarılarla geçmiştir.

2001 yılında üniversiteden bölüm 3. sü ve Şeref Öğrencisi olarak mezun olan Fulden Ekizler, TED Ankara’da stajını tamamlamış, azim dolu ve idealist bir üniversite mezunu olarak 2001 -2006 yılları arasında Denizli’de özel prestijli İngilizce dil okulunda görev almıştır.

2007 yılında Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’na Öğretim Görevlisi olarak girmiş ve Yüksek Lisansını Pamukkale Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi, Anabilim Dalında tamamlamıştır. Öğretim Görevlisi olarak İngilizce Öğretmenliğinde Hazırlık Program Koordinatörlüğü görevini de başarıyla yürütmüştür. Yabancı Diller Yüksekokulunda, 5 yıl Eğitim Koordinatörlüğü, Soru Hazırlama ve Denetleme görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılında Birmingham’da IATEFL eğitim seminerlerine katılmıştır. 2015 yılından itibaren kendini gelişime adamış.

İletişim, insan ilişkileri, insan psikolojisi, zihin ve bilinçaltı konularında Gestalt ekolünü temel alan bir akademide Dr. Umut Kısa ile kariyer koçluğu, yaşam koçluğu, takım koçluğu, öğrenci koçluğu ve NLP alanlarında eğitimler almıştır.

2018 yılında Sola Unitas’ta Prof. Dr. Paul Ekman International Manchester ESaC- ETaC Mülakat Değerlendirme ve Duygusal Zekâ Uzmanlığı eğitimlerini tamamlamıştır.

2018 yılından beri meslek seçimi ve kariyer planlamada önemli bir unsur olan bilimsel envanter analisti olarak kurumsal ve bireysel kariyer ve eğitim danışmanlığı vermektedir. Mümin Sekman “Başarı Eğitimleri” vermeye devam etmekte ve eğitim projelerinde görev almaktadır.

2020 yılından bu yana Uşak Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Mesleki Gelişim Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

 

ÇALIŞMALARI

Arslan, R. Ş., Ekizler, F. & Karahan, P. (2010). The improvement of ELT prep students’ speaking skills through technological aidsBilimsel Araştırmalar Projesi (BAP) (Research ReportKRM.020). Department of English Language Teaching, Pamukkale University, Turkey.

Yaylı, D., Ekizler, F. &Yaylı, D. (2011). Yabancı dil olarak Türkçenin filmler yoluyla öğretilmesi. IV. Uluslararası Türkçenin Eğitimi-Öğretimi Sempozyumu, Sakarya University, Turkey.

Yayli, D., Yayli, D. &Ekizler, F.(2014). Yabancı dil öğretiminde filmlerin kullanılması. M.Durmuş ve A. Okur (ed.) Yabancılara Türkçe öğretimi el kitabı (ss.413-420). Ankara: Grafiker Yayınları.

Yaylı, D. & Ekizler, F. (2015). Pre- and In-service EFL Teachers’ Sense of Efficacy and Teaching Concerns. Journal of Language Education and Research, 1(1), 44-64.