Gökçe Ceylan - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Gökçe Ceylan

Gökçe Ceylanİstanbul Teknik Üniversitesi

Hayat amacı, olabildiğince çok sayıda insanın hayat kalitesini mümkün olduğunca uzun süreliğine iyileştirmek olan Gökçe, matematikten faydalanarak optimizasyon stratejileri geliştirmek için endüstri mühendisliği okumaya karar verdi. Bolu Fen Lisesi’nden 2019’da mezun oldu. Şu an İTÜ’de Endüstri Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi’nde İktisat okumakta.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile üniversite hayatında tanıştı. Özellikle nitelikli eğitim ve akıllı şehir konularına, Google DSC TOBB ETU Etkinlik Liderliği deneyimi ve InnoBU İnovasyon Yarışması finalistliği kapsamında odaklanma şansı yakaladı.

Çizim, tasarım ve kaligrafi yapan Gökçe, mitolojiye ve psikolojiye ilgi duyuyor. Farklı alanlarda bültenler okuyup dinamik kalmaktan hoşlanıyor. Gelişimin sınırsız olduğuna ve en iyi sonucun uyumlu ve sistematik bir ekip çalışmasından doğduğuna inanıyor. Kendini geliştirme ve parlak bireylerle tanışma fırsatı yakaladığı deneyimlerden ilk akla gelenler Akbank ve Microsoft iş birliğinde düzenlenen Data Analist kampı, Turkcell Geleceği Yazacak Kadın Mühendis Adayları kampı, P&G ITBC 2021 yarışması ve P&G’deki stajı. Gökçe, profesyonel beceriler kazandırma ve cinsiyet eşitliğini sağlamayı odağına alan Genç Kadın Liderler programında kazandıklarını, genç bir kadın lider olarak uygulayacak.