İlknur Çavuşoğlu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
İlknur Çavuşoğlu

İlknur ÇavuşoğluProfesyonel Koç-ACC, MYK Seviye 6 Koç, İzotomi Analisti, NLP Master, Dr. Öğretim Üyesi

Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği-İmal Usulleri Anabilim dalında tamamlayan Dr. Öğretim üyesi İlknur ÇAVUŞOĞLU 1992 yılında Marmara Üniversitesinde akademik hayatına başlamıştır. Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği-İmal Usulleri Programından almıştır. Halen Marmara Üniversitesinde Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Akademik çalışmalarının yanı sıra kişisel gelişime verdiği önem ve öğrencilerine daha nasıl faydalı olabilirim düşüncesiyle Koçluk ve NLP ile yolu kesişmiştir. Sola Unitas Koçluk Akademisinden mezun olarak ACTP sertifikasını almıştır. Bunun ardından Uluslararası Koçluk Federasyonu-ICF tarafından ACC ünvanına sahip bir profesyonal koç olmuştur. Bu ünvana birde MYK Koçluk Seviye 6 yetkinliğini eklemiştir. Aynı zamanda Sola Unitas Akademi tarafından oluşturulan İzotomi Program’ının 2019 yılından bu yana analistlerindendir (ICA).

Erickson Coaching Denge Merkezi’nın NLP (Neuro Linguistic Programing) Practitioner programını tamamlayıp NLP Master Practitioner programını aynı kurumda bitirip NLP Uzmanı ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Koçluk uygulamalarında destekleyici etkisine inandığı; Öğrenci Koçluğu, Takım/Grup Koçluğu, Ebeveyn Koçluğu, İlişki Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Duygusal Zeka ve Mülakat Değerlendirme, Rüya Çalışması, Hikaye Anlatıcılığı ve İleri Metaforlar, Mentorluk ve Koçluk Eğitimi (EMCC) eğitimlerini tamamlamıştır.

ICF Türkiye’nin Kıvılcım, BizBizze, 20 Bin Meşale, Hayat Sende, Anahtar, ÖRAV, TÜRGÖK, Üreten Eller, İş’te Dijital Kadınlar, ÇYDD gibi birçok projesinde yer alarak koçluk yapmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinin mentorlük projelerinde yer almaktadır.