İnci Haseki - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
InciHaseki_UNICEFTMK_GM_ (1)

İnci HasekiUNICEF Türkiye Milli Komitesi, Genel Müdür

Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Uluslararası İlişkiler-Siyaset Bilimi alanlarında çift anadal sahibi olan İnci Haseki İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde de Para-Banka konusunda yüksek lisans yapmıştır.

Kariyerine Siemens’te Orta Asya iş geliştirme bölümünde başlamış ve ayrıca Almanya’da da görev üstlenmiştir. Daha sonra 18 yıl bankacılık sektöründe çeşitli yönetim kademelerinde bulunmuştur. Citibank için Türkiye, Macaristan ve ABD gibi farklı ülkelerde bireysel bankacılık alanında çalışmış, altı yıl boyunca Macaristan’da kredi kartlarından sorumlu olarak görev almıştır. Citibank’ta ayrıca “Küresel Yetenek Programı”na seçilerek bankanın New York merkezinde projeler yürütmüştür.

Son pozisyonunda Dubai’de yerleşik olarak Standard Chartered Orta Doğu Bölgesi Kredi Kartları Başkanı görevini icra etmiştir.

Halen UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü olan İnci Haseki 2020 yılında diğer Milli Komiteler tarafından UNICEF’in “Milli Komiteler Temsil Kurulu”na seçilmiştir.

YenidenBiz Derneği, BÜMED NextGen gibi farklı sorumluluk projelerinde gönüllü/mentor olarak yer almaktadır. Yönetim Kurulunda Kadın Derneği menti programına katılmıştır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?