Kemal Başaranoğlu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Kemal Başaranoğlu

Kemal BaşaranoğluProfesyonel Koç

Ben kendimi  “İnsan potansiyeline meraklı, potansiyelini merak eden bireyler ve kurumlara tutkulu, yeni ve kendi hikayesini yazmak isteyen birey ve kurumlar için yol arkadaşı” olarak tanımlıyorum.

ICF’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) MCC (Master Certified Coach)  unvanına sahip Türkiye’deki 44. – Dünya’daki 1346. Profesyonel Koçuyum. 4000+ saatin üzerinde profesyonel koçluk yaptım, 400+ üzerinde iş dünyası profesyoneli ile çalıştım.

Benim odak noktam “Potansiyel”. Kendi deneyimlerim, kurumsalda yaşanılanlar, ve koçluk yaptığım yol arkadaşlarımın deneyimleri bana gösterdi ki; potansiyelimizi yeterince kullanamıyoruz. Maalesef çoğu zaman farkında bile değiliz”.

Yirmi üç yıllık kariyerimin on beş yılında Renault & Nissan grubunda  yönetsel düzeyde (hiyerarşik yöneticilik + proje yöneticiliği) çalıştım.

Yüksek Endüstri Mühendisiyim. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi tamamladım.

Bugün  “Potansiyelini Ateşlemek İsteyen Bireylere ve  Kurumlara Koçluk ve Profesyonel Koçlara da Mentörlük ile Yol Arkadaşılığı” yapıyorum.

Bugüne kadar, otomotiv, eğitim, kozmetik, oyun, enerji ve güç sistemleri, lojistik, tekstil, tıp, finans ve bankacılık, bilgi sistemleri, hukuk ve danışmanlık sektörlerine hizmet verdim.

Profesyonel koçluk üzerine basılmış iki kitabım bulunmaktadır. Senin Hikayen – 2020 & Yolunu Arayan Yolcu – 2016

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?