Mahişeker Polat - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
mahiseker-polat

Mahişeker POLATNecmettin Erbakan Üniversitesi

Mahişeker, 1998 yılında, Eskişehir Odunpazarın’da dünyaya geldi. İlkokulu Konya’da, Liseyi Ankara, Üniversite eğitimi için ise Konya’da Endüstri Mühendisliği (İngilizce) okumak konusunda stratejik bir karar verdi. Konya’da insanların ve öğrencilerin algısını değiştirmek için birçok çalışmada bulundu. 2019 yılında, tutkusu için  19.025 km seyahat etti. Okulunda daha hazırlık okurken, Erasmus Kulübünde başkan yardımcılığı yaptı. Birinci sınıftayken İstanbul’da tanıştığı arkadaşları sayesinde okulunda IEEE (Herkes için Mühendislik) kulübünün kurucu başkanlığını yaptı. Sosyal Medya’yı çok iyi kullanan Mahişeker, birçok topluluğa ve kuruluşa marka danışmanlığı verirken , kadın, azim ve Anadolu denince herkesin aklına gelen bir isim haline geldi.

Şu an Başka Bir Anadolu, (Another One Anatolia) ismini verdikleri bir sosyal girişimde kurucu ortaklık yapıyor. 130 öğrenci ve 13 İç Anadolu şehrinde okuyan öğrencilere hizmet veren bu sosyal girişim, Anadolu’daki öğrencilerin fark yaratmaları için İstanbul, İzmir ve Ankara’nın imkanlarından faydalanmaları için 3 şehre sürekli göç etmelerine gerek kalmadan kendi şehirlerinde de nitelikli eğitime ulaşabilmelerine yardım ediyor.

Kolay Staj, Buldumbuldum.com, Cepte Tamir, Teamfluencer gibi startuplar da önemli pozisyonlara destek verdi. Coca-Cola İçecekte, Üretim Planlama stajyeri olarak 2 ay çalıştı. İlk kez 2019 yılında yurt dışına çıktı. TEMA, Habitat ve Tohum Otizim gönüllüsüdür.