Mehmet Buldurgan

Mehmet BuldurganŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı
Başkan Yardımcısı ve Ağ Başkanı

1954 Adana doğumlu olan Mehmet Buldurgan orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji, lise öğrenimini Ankara Fen Lisesi’nde bitirdikten sonra yükseköğrenimini 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. Muhtelif şirketlerde yöneticilik deneyiminden sonra Ocak 2000 itibari ile Temsa A.Ş’ye, Genel Müdür olarak katıldı ve 10 yılı aşkın bir süre görev yaptıktan sonra Ekim 2010 tarihinde CEO olarak görev yaptığı şirketten ayrıldı. Ardından 2011 yılında yönetim kurulu başkanı olduğu mbco Strateji Danışmanlık Anonim Şirketini kurdu.

2013 yılında yeni mevzuat kapsamında Hazine Müsteşarlığından BKY(Melek Yatırımcı) lisansını alan ilk 8 kişiden birisi olan Mehmet Buldurgan Ag Başkanlığını yaptığı Haziran 2014 tarihinde akredite olan Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı ile muhtelif girişimlere yatırımlarını sürdürmektedir. www.sirketortagim.com Melek Yatırımcı Ağı Eylül 2014’te şirketleşerek 5 yeni ortağı ile faaliyetlerine yeni kurumsal yapisi ile devam etmektedir.
Mehmet Buldurgan halen ITÜ Çekirdek T.Telekom Pilot ve Tübitak’ ta Mentorluk hizmeti vermektedir.

2013-2015 yillari arasinda TEID Etik ve Itibar Dernegi Baskanligi yapan MB halen TKYD Turkiye Kurumsal Yonetim Dernegi Yonetim Kurulu üyesidir.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?