Metin Salt - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
metin salt official

Metin Salt Vestel Ventures Genel Müdürü

Vestel’in kurumsal yatırım şirketi olan Vestel Ventures’ın kurucu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Salt, aynı zamanda Vestel Şirketler Grubunda İcra kurulu üyesi ve Zorlu Holding bünyesindeki inovasyon programının liderliğini yapmaktadır.

1968 doğumlu olan Metin Salt, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Metin Salt, TÜBİTAK projelerinde görev aldı. ASELSAN’a katıldığında kripto sistemleri üzerine çalıştı ve üniversite-sanayi işbirliği projelerini koordine etti. Türk Hava Kuvvetleri’nde F16 elektronik harp eğitim sistemi üzerine çalışmalar yaptı, 1997-2005 yılları arasında ABD’de Silikon Vadisi’ndeki çeşitli şirketlerde yönetim pozisyonlarında görev aldı, 2005 yılında video çipleri ve iptv yazılımları geliştiren teknoloji girişimi Vestek’i kurmak için Vestel Şirketler Grubu’na katıldı.

Birçok patenti olan Metin Salt, teknoloji yazıları yazmakta, konuşmalar ve eğitimler vermektedir. Üniversite danışma kurulunda, meslek birliklerinin yürütme kurullarında görev almakta, girişimcilik etkinliklerinde mentorluk ve jürilik yapmakta, pazarlama ve teknoloji yüksek lisans dersleri vermektedir.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?