Murat Yüksel - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
IMG_0022_1

Murat YükselCountry HR Director at L'Oréal Türkiye | Executive Coach | PCC | Organization & Relationship Systems Coach | ORSC

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olan Murat Yüksel, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde yüksek lisans yaptı. İş hayatına satış alanında başlayan Yüksel, üretim, bankacılık ve finans olmak üzere çeşitli sektörlerde İnsan Kaynakları departmanında çalıştı.

 

eBay kariyerinin başlangıcı 2011 yılına dayanan Yüksel, ilk olarak eBay’in Dublin ofisinde göreve başladı. 2011-2014 yılları arasında Dublin’de Kıdemli İnsan Kaynakları Danışmanı olarak çalışan Murat Yüksel, Türkiye başta olmak üzere Hollanda, Danimarka, Lüksemburg ve Belçika’daki eBay şirketlerinin İnsan Kaynakları departmanlarından dönemsel olarak sorumlu oldu. 2014 yılı itibariyle Türkiye’ye dönerek GittiGidiyor’daki İnsan Kaynakları Liderliği görevinin yanı sıra 2020 yılına kadar dönemsel olarak eBay Çekya, Rusya, İspanya, İtalya, Fransa ve Lüksemburg İnsan Kaynakları birimlerinin sorumluluğunu da üstlendi. Murat Yüksel, 2020 yılından itibaren APAC bölgesi dahilinde GittiGidiyor İnsan ve Kültür Direktörü olarak görevini sürdürmektedir.

 

Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği’nin 14 yıllık üyesi olan Yüksel, Co-Active (CTI) Koçluk Okulu mezunu ve ACC koçluk derecesine sahip. Öte yandan, 2017 yılında Harvard Üniversitesi’nde liderlik ve koçluk konusunda eğitim alan Yüksel, 2020’de Takım ve ilişki koçluğu – ORSC eğitimi aldı.

 

Murat Yüksel, uzun yıllar TEGV’de gönüllü olarak çalıştı. Hala fırsat buldukça, özellikle Anadolu’daki üniversitelere ziyaretler gerçekleştirerek gençlerle deneyimlerini paylaşan Yüksel, ayrıca YeniBirLider ve Teknolojide Kadın (Wtech) Derneği gibi mesleki örgütlerinin projelerine de destek olmayı sürdürüyor.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?