Mustafa Ayhan - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
mustafa-ayhan

Mustafa AyhanBosch Türkiye
IoT - Endüstri 4.0 Koordinatörü

Mustafa Ayhan, 1998 yılında Bosch firmasında çalışmaya başladı ve eş zamanlı olarak MBA yüksek lisans programını tamamladı. Bugüne kadar IT (bilgi-işlem) alanında sistem, ağ, üretim IT sistemleri, süreç yönetimi, proje yönetimi sorumluluklarını yürüten Mustafa Ayhan, bugün Türkiye, Ortadoğu ve Afrika’daki 17 ülkeye IT Operasyonları üreten birimin direktörlüğünü yapmaktadır.

Dijitalleşme, Nesnelerin İnterneti, Sanayi 4.0 konularının şirketlerin ajandasına en üst sıralardan girmesi ile birlikte Bosch Türkiye, amacını Bosch’un dünyada öncülüğünü yaptığı Sanayi 4.0 alanında bölgede trend yaratan bir konuma gelmek olarak belirledi. Bu doğrultuda, mevcut fabrikaların Sanayi 4.0 dönüşümünü gerçekleştirmek, pazara Sanayi 4.0 danışmanlık ve hizmetlerinin sunulması için Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin koordinasyonu da kendisi tarafından yürütülmektedir. Bununla birlikte Türkiye’nin sanayideki rekabetçi gücünü artırmak ve dördüncü sanayi devrimi ile ilgili farkındalık yaratmak adına Bakanlık ve STK’lar ile çalışmalar yürütmektedir.

1976 doğumlu olan Mustafa Ayhan, evli ve ikiz çocuk babasıdır. Bosch’taki görevine ek olarak kurum içinde ve dışında olmak üzere kişisel farkındalık ve kariyer koçluğu da yapmaktadır. Hobileri arasında koşmak ve Qi-Gong egzersizleri yapmak bulunuyor.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?