Nigar Erden - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
FB_IMG_1675549287474

Nigar ErdenMYK Belgeli Profesyonel Koç, Mentor (Bireysel & Kurumsal Gelişim), Endüstri Mühendisi/ Gelişim Koçluk&Danışmanlık Kurucusu, Assessment Danışmanı

Bireysel ve kurumsal koçluk&mentorluk çalışmalarını 2015 yılı itibarıyla, kurucusu olduğu Gelişim Koçluk&Danışmanlık kapsamında gerçekleştirmektedir. 2o yılı aşan mühendislik ve yöneticilik çalışmalarının birikimiyle, mühendislik alanının baş değeri; “insan” ve “gelişim” den güç alarak, yeni kariyer döneminde, paylaşmak, faydalı olmak değerleriyle, koçluğa yönelmiş, aldığı eğitimlerin, birebir yaptığı uygulamaların ve sertifikasyonlarının ardından KOSGEB Kadın Girişimcisi olarak kabul edilen iş planı ile, Gelişim Koçluk Danışmanlık markası ile faaliyetlerine başlamıştır. Zaman içinde kariyer gelişim odaklı yoğunlaşan çalışmalarında esas: yetkinlik gelişimleri ile birey ve işletmelerin gündemlerine odaklanarak, çözümü destekleyici çalışmaları koçluk&mentorluk araç ve hizmetleriyle gerçekleştirmektir.

Ankara-Gazi Üniversitesi Müh. Mim. Fak.-Endüstri Mühendisliği mezunu olan Nigar ERDEN, 2012 yılında başlayan koçluk eğitimlerinin(Profesyonel Koçluğun Temelleri, NLP ile Koçluk, Eğitimde Koçluk, Kurumsal Koçluk, Girişimcilik, Proje Yönetimi vb.) yanısıra, 2016 da saha çalışmaları, alanları vb. değerlendirme kriterlerinden geçerek, TUBITAK Destekli Projede, Mentorluk Programını başarıyla tamamlamıştır. StartUp ları(Girişimcileri) Destekleyen bu proje kapsamında, belirlenen süreçte eşleştiği işletmelere İş Geliştirme Mentorluğu hizmetlerini sunmaktadır. 2019 yılında; KOÇ Seviye 6 sınav yapıcı belgelendirme akreditasyonuna sahip Sakarya Ünv. SAUSEM de, 5 aşamalı MYK Koç Seviye 6 sınavına katılarak, istenen başarı notları ile MYK Belgeli Koç olma hakkını kazanmıştır.
Lisans mezuniyetinin ardından 10 yıl Zeytinoğlu Holding kapsamında; Bilgi İşlem ve Planlama Mühendisi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçiliği, sonraki 10 yıl yazılım sektöründe faaliyet gösteren Eroğlu Şirketler Grubunda; Müşteri İlişkileri Yöneticiliği, İş Geliştirme Yöneticiliği, ISO 9001 KYS Yöneticiliği çalışmalarını sürdürmüştür. Sonraki 3 yılda ise ISO 9001 Kalite Süreç Yöneticisi ve İşyeri Oryantasyon Koçu olarak imalat sektöründe tam zamanlı çalışmalarına devam etmiş, Gelişim Koçluk Danışmanlık kuruluşu ile koçluk&mentorluk, KYS Danışmanlığı faaliyetlerine başlamıştır. 2021 yılında, koçluk&mentorluk çalışmalarına temel oluşturan, yetkinlik gelişimlerine ışık tutan kişilik envanter çalışmalarından olan: CharacteriX(Türk yazılım mühendislerince, akıllı algoritma ile geliştirilen) Kişilik Envanteri Danışmanı olmuştur. Çalışmalarında bunu araç olarak kullanmaya devam etmektedir. 2022 yılında da almış olduğu özel değerlendiricilik(assessment) eğitimleri ile yönetici, takım lideri yetkinlik değerlendirme faaliyetlerini sürdürmektedir.

Yetkinliklerin Gelişimi, Farkındalık Sağlanması, Diğerlerinin Farkındalığı, Kendini İfade Etme, Karar Verme, Duygu Yönetimi, Potansiyeli Ortaya Çıkarma, Etkin İletişim, Kariyer & İş Hayatı Başarı Yolculuğu, İş & Yaşam Dengesi, Gençlerimizle Kariyer Mentorlukleri(bazı mentorluk sistemlerinde gönüllü mentorlukler…) ile; işletmelerde yeni başlayan veya mevcut çalışanların şirket içinde uyum derecesinin yükseltilmesi ve çalışmalarındaki gelişmelerinin izlenmesi, hatalı/red ürün imalatı etkilerinin azaltılması, kolay şirket adaptasyonu, kişisel sorumluluk bilincinin gelişmesi, uygulama&çalışma memnuniyeti, takım ruhu gelişimi, değerlere, farklı kişilik profillerine saygı, etkin iletişim, hedef odaklılık, sürekli iyileşme, çözümcü yaklaşım, şirket kültürü, hedefleri ve değerlerini sahiplenme özellikleri ile motivasyon ve aidiyet duygusu artışı amaçlı koçluk uygulamaları, özetle: yetkinlik, kariyer gelişim, kişisel gelişim, organizasyonel gelişim, kalite yönetim sistemi koçluk&mentorluk çalışmaları uzmanlık alanları arasındadır.