Orhan Ertürk - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
image (1)

Orhan ErtürkLecturer / Analyst / Writer / Mentor

İş yaşamına 1990 yılında Türkiye Kalkınma Bankası’nın açtığı yazılı ve sözlü sınavları kazanarak başlamış ve uzmanlık tezi ile 1993 yılında mali analist olmuştur. 1996 yılında İstanbula transfer olmuş ve Koç Leasing’de (YKL) kıdemli krediler uzmanı ve bölge satış müdürü, takiben Siemens Leasing’de Sat.& Paz. Dir. ve üst yönetim ekibinin üyesi olarak 2008 yılı sonuna kadar kariyerine devam etmiştir.
2009 yılında Newyork’ta finansal alanda çalışmaların yanısıra gayrimenkul sertifika programını takip etmiş ve 2010 yılında Türkiye’ye dönerek 4 yıl boyunca Bodrum Organik firmasında kurucu ortak olarak görev yapmıştır. Takiben 2018 yılına kadar reel sektörde faaliyet gösteren imalatçı bir firmanın Genel Müdür sıfatıyla yönetimini üstlenmiştir.
Halen Avrupa Birliği fonlarıyla finanse edilen uluslararası ve ISTKA tarafından desteklenen girişimcilik ve yaratıcı endüstriler projelerinde analist ve denetici olarak görev almaktadır.
Bunun yanısıra Marmara Ünv., Endüstri Müh. bölümünde;  Mühendisler için Finans, mühendislik Ekonomisi ve İş Planı Geliştirme derslerinden sorumlu Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.
Ayrıca ekonomi ve iş dünyasının yeni adresi  https://ekonomimanset.com ‘da köşe yazarı olarak finans ve ekonomi içerikli yazılar yazmaktadır.
Bugüne kadar Proje Değerlendirme Teknikleri, Finansal Okuryazarlık, Finansal Analiz, Strateji, İş Planı Geliştirme, Satış & Pazarlama konularında yüzyüze ve çevrimiçi çok sayıda eğitim vermiş, konferanslara konuşmacı olarak katılmış ve sunum yapmıştır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?