Orhan Ertürk - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
image (1)

Orhan ErtürkÖğretim Görevlisi/ Yazar/ Mentor

İş yaşamına 1990 yılında Türkiye Kalkınma Bankası’nda başlamış ve hazırladığı uzmanlık tezi ile 1993 yılında mali analist olmuştur. 1996 yılında İstanbul’a transfer olmuş ve Yapı Kredi Leasing’de bölge satış müdürü, 1998 yılı itibariyle Siemens Leasing’de Satış Direktörü ve 4 kişilik üst yönetim ekibinin üyesi olarak 2009 yılına kadar kariyerine devam etmiştir.

Newyork’ta bulunduğu 1 yıllık süre içinde finansal alanda çalışmaların yanısıra gayrimenkul sertifika programını takip etmiş ve 2010 yılında Türkiye’ye dönerek 4 yıl boyunca organik gıda sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın kurucu ortağı olarak, takiben 2018 yılına kadar reel sektörde faaliyet gösteren imalatçı bir firmanın Genel Müdür sıfatıyla yönetimini üstlenmiştir. Halen kurucusu olduğu SWOTA Strategy aracılığıyla eğitim ve danışmanlık hizmetinin yanısıra ulusal ve uluslararası projelerde kıdemli uzman ve denetmen olarak görev almaktadır. Bunun yanısıra Marmara Ünv., Endüstri Müh. bölümünde; yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak Mühendisler için Finans, Mühendislik Ekonomisi ve İş Planı Geliştirme derslerini vermiştir.

Ayrıca ekonomi ve iş dünyasının yeni adresi  https://ekonomimanset.com ‘da köşe yazarı olarak finans ve ekonomi içerikli yazılar yazmaktadır.

Bugüne kadar Finansal Okuryazarlık, Finansal ve Ekonomik Analiz, Strateji Oluşturma, İş Planı Geliştirme, Satış Teknikleri konularında yüzyüze ve çevrimiçi çok sayıda eğitim vermiş, konferanslara ve yayın kuruluşlarına konuk olarak katılmış ve sunum yapmıştır.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?