M. Özge K. Karabulut - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
M.-Özge-Karabulut

M. Özge K. Karabulut Eğitim Yöneticisi - Profesyonel Koç

Yeni nesil öğrenenlerin dönüşümlerine rehberlik eden, kendinden sonraki nesillere bir değer bırakabilmek için yaşam boyu öğrenmeye inanan, gelişime açık 10 yıllık eğitimciyim.
Anadolu Lisesi eğitimimden sonra Hacettepe Üniversitesinde Sınıf Öğretmenliğini bitirdim. Sınıf Öğretmenliğini okuduğum yıllarda hukuka olan merakımdan dolayı aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Adalet ön lisans bölümünü bitirdim.
Bilkent Üniversitesi; Özel Bilkent Laboratuvar ve Uluslararası Okulunda ve ODTÜ Üniversitesi; ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulunda sınıf öğretmeni ve eko okullar koordinatörü olarak çalıştım. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi, Okul Yöneticiliği ve Deneticiliği Yüksek Lisansını tamamladım. Yetişkinlerle ve öğrencilerle birlikte çalıştığım projeler sayesinde, gözlemlediğim değişimler öğrenmeye olan isteğimi arttırdı.
2021 yılında kendi potansiyelimi keşfetme arzusu ile ünvanlı koç olmak için yola çıktım. ICF akredite Sola Unitas Akademi, ACTP sürecindeki eğitimlerimi tamamladım. Koçluk eğitimlerimin yanı sıra 100+ saatin üzerinde profesyonel öğrenci ve yönetici koçluğu yaptım. Öğrenme yolculuğumda son olarak Sinir Dili Programlaması Usta uygulayıcı (NLP) eğitimimi de tamamlayarak NLP Usta uygulayıcısı olarak koçluk hizmetlerime devam ediyorum.
Koçluk hizmetlerim yanı sıra; Bk Mobil yazılım şirketi tarafından çocuklar için tasarlanan dijital platforma proje tabanlı öğrenme programına dayalı eğitim içerikleri yazıyorum.