Pınar Kuyumcu Dölarslan - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
PLG00057X

Pınar Dölarslan

Master Certified Coach (MCC) – ICF

Yönetici ve Takım Koçu, ProDS Kurucu Ortak, Eğitmen

Yüksek öğrenimini ODTÜ’nde İstatistik lisansıyla tamamlayan Pınar (Kuyumcu) Dölarslan, profesyonel çalışma hayatına 1994 yılında Türkiye İş Bankası’nda Krediler Uzmanı olarak başladı. 1996 yılından, 2008 yılı sonuna kadar Citibank Bireysel Bankacılık’ta çeşitli yöneticilik kademelerinde çalıştı. ‘Fraud Risk’ alanında beş farklı ülkede dönemsel görevlerde bulundu ve Uluslararası pekçok ödül aldı. Mevcut görevlerinin yanısıra, Risk ve güvenlik, müşteri hizmetleri ve ağırlıklı olarak da Yönetim/Liderlik Yetkinlikleri alanlarında kurum içi eğitmen olarak aktif rol aldı. Krediler Operasyon’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olduğu 2008 yılında profesyonel çalışma hayatına son vererek Koçluk, Liderlik gelişimi ve Takım dinamikleri alanlarında tam zamanlı çalışmaya başladı.

2000’li yılların başında başladığı koçluk yolculuğunda Comprehensive Coaching U lisansıyla, Yaşam Koçluğu, Yönetici ve Kurumsal Koçluk eğitimlerini aldı. 2006’da Erickson, 2009’da Gestalt, 2010’da Gestalt Group works ve 2011’de ORSC koçluk eğitimlerini aldı. Derin Demokrasi (Lewis method), Voice Dialog & VD in Relationships aldığı diğer destekleyici koçluk eğitimleridir. Kendisini profesyonel bir öğrenci olarak tanımlar.

2010-2013 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi idari kadrolarıyla Takım Koçluğu çalışmalarını yönetti. 2011-2014 yılları arasında Bilgi Üniversitesi – HR Master programı içinde yer alan ‘Organizational Coaching and Presence’ (Organizasyonel Koçluk) dersinde ve yine aynı üniversite bünyesinde düzenlenmekte olan Uluslararası yaz okulu ‘BİTS’ programında eğitmen olarak görev aldı. 2014 yılında Piri Reis Üniversitesi – Yönetim Master Programı içinde yer alan ‘Leadership & Presence’ dersinde yardımcı eğitmen olarak çalıştı. 2012-2014 yılları arasında ORSC Türkiye Topluluğu’nun eş-liderliğini yürüttü. 2018’den beri Vatel Uluslararası Otelcilik Okulunda ‘İletişim’ dersleri vermektedir.

15 yılı aşkın profesyonel iş yaşamı ve yöneticilik deneyiminden aldığı destekle Tepe Yöneticiler, ara kademe Yöneticilerin gelişimi, Yönetim Ekipleri, Takımlar ve takımlararası ilişkilerle çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan ‘Liderlik/Yönetim Yetkinlikleri, Ekip Dinamikleri, Örgütsel Gelişim, Çatışma, İletişim’ vb konularda deneysel/uygulamalı eğitimler tasarlayarak, sunmaktadır.

ICF (International Coach Federation) ve Uluslararası Koçluk Derneği (ICF – Türkiye) üyesi olup, 3500 saati aşkın koçluk deneyimiyle ICF tarafından akredite edilmiş ve ‘MCC – Master Certified Coach’ ünvanı almıştır. Lisans alma sürecindeki meslektaşlarına, Mentor Koç olarak destek vermektedir. Pekçok sosyal sorumluluk projesinde aktif rol almış ve halen almaktadır.

Pınar Dölarslan, evli ve bir çocuk annesidir.

Linkedln

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?