Pınar Yamaner - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Pınar YamanerAlarko Holding İnsan Kaynakları ve Organizasyon Metot Direktörü

Pınar Yamaner, 1995 yılı Marmara Üniversitesi İktisat bölümü mezunudur. İş hayatına 1996 yılında Arçelik A.Ş.’de Management Trainee olarak başladı. MT programının sonunda Türkiye’de Personel süreçlerinden İnsan Kaynakları süreçlerine geçişin yeni başladığı bir dönemde İnsan Kaynakları Departmanı’nda çalışmaya başladı. Koç Grubu’nda, yaklaşık 3 yıl İK’yı tüm grup şirketlerinde kurmak ve sistematik hale getirmek için bir çok İK projesi içinde yer aldı. 2001-2012 yılları arasında OYAK Grubu şirketlerinden Omsan Lojistik A.Ş.’de çalıştı.
Omsan’a başladığı 2001 yılında OYAK grubu genelinde re-organizasyon ve İnsan Kaynakları süreçlerinin geliştirilmesi projelerinde yer aldı.

Omsan Türkiye’de yapılmış ve devreye alınmış tüm İK sistemlerini Omsan Fransa, Almanya, Rusya, Romanya, Azerbaycan, Bulgaristan’da iştirakler için kurup devreye aldı.

2012-2014 yılları arasında Çelebi Hava Servisi A.Ş., 2014-2017 yılları arasında Balparmak ve 2017-2019 yılları arasında da Umur A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü yaptı. 2019 yılı Eylül ayından bu yana Alarko Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. İnsan Kaynakları ve iş entegrasyonunun her zaman koordineli gitmesi gerektiğini iş hayatının her döneminde deneyimledi ve hep İnsan Kaynakları’na bakış açısı bu oldu. İK’nın tüm süreçlerinin, çalışanı şirket hedefleri ile birleştirerek yönetmek için bir araç olduğu hedefini tüm ekip arkadaşlarına şirketlerinde yöneticilere bir misyon olarak verdi.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?