Selin Sertel Ersoy - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
selin1

Selin Sertel ErsoyBosch Siemens Home Appliance, Gelişen Pazarlar Bölgesi, Yetenek ve Gelişimden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü

Saint Michel Lisesi mezunu, İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Bölümü Lisans ve Bilgi Üniversitesi’nde MBA programı ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.

2002 yılında çalışma hayatına danışmanlıkla başladı.

2005 yılından itibaren Çelebi Havacılık Holding çatısı altında 11 yıl boyunca Holding’de ve çeşitli firmalarında Türkiye’de ve Global’de görev ve sorumluluklar üstlendi. Son olarak Çelebi Havacılık Holding’den, Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak ayrılan Ersoy, 2016 yılında perakende sektöründe, önce Koton’da ardından da Fiba Perakende de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

2021 tarihinden itibaren ise Bosch Siemens Home Appliance, Gelişen Pazarlar Bölgesi, Yetenek ve Gelişimden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak kariyerinde ilerlemeye devam etmektedir.

21 yıllık profesyonel İK tecrübesinde uluslararası kurumlarda İK liderliği sorumluluğunu üstlendi. Değişim yönetimi, dijital insan kaynakları süreçleri, çalışan bağlılığı, şirket kültürü & işveren markası ve tüm insan kaynakları süreçlerinde aktif değer sağladığı alanlar ve projeler oldu.

Diğer mentorlarımız da göz atmak ister misiniz?