tal-garih

Tal GarihYönetim Kurulu Üyesi

Tal Garih, Alarko Şirketler Topluluğu’nda Stratejik Planlama Müdürü olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Öğretim Üyesi olmakla beraber Yenibirlider Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

1985 doğumlu Tal, 2007 yılında Virginia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümleri’nden çift anadal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi, İşletme ve Politika alanlarında onur listesine girerek 2010 yılında tamamlamıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra Washington DC ve Brüksel’de danışmanlık firmalarında uluslararası arenada Türk şirketlerinin Avrupa’ya ve Amerika’ya doğru genişleme çabaları süreçlerinde çalışmalar yürütmüştür.

2010 yılından bu yana, Tal, Alarko bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş olup, şu an Alarko Şirketler Topluluğunda Stratejik Planlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Alarko’nun Turizm ve Enerji Gruplarında Operasyon, Yenilenebilir Enerji ve İş Geliştirme alanlarında uzmanlaşmıştır.

İş hayatı ile eş zamanlı olarak, Tal’in olmazsa olmazı, akademik ve sosyal sorumluluk alanlarında ki çalışmalarıdır. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesinde Yönetim Kurulu Başkanı ve öğretim üyesidir. Üniversitenin MBA programlarında Global Stratejik Yönetim kursunda öğretmen olmakla beraber Üniversitenin işletme fakültesinde standart ve prosedürlerinin kuvvetlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Yeni teknolojiler, jeopolitika, yeşil enerji, ekonomik küreselleşme, yönetimsel psikoloji ve felsefe ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

İngilizce, Türkçe ve İbranice bilen Tal’in hobileri arasında yoga ve kung fu bulunmaktadır.

Diğer yönetim kurulu üyelerimize de göz atmak ister misiniz?