Tal Garih - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Tal Garih Foto

Tal GarihYönetim Kurulu Üyesi

2010 yılından bu yana Alarko bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmuş olan Tal, şu an Alarko Şirketler Topluluğunda Stratejik Planlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Öncesinde Alarkonun Turizm ve Enerji Gruplarında Operasyon, Yenilenebilir Enerji ve İş Geliştirme alanlarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Okulu Yönetim Kurulu Üyesi ve Öğretim Görevlisi olmakla beraber Dış Ekonomik İlişkilerden Sorumlu İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, Yenibirlider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, İNGEV (İnsani Gelişme Vakfı)Üst Kurul Üyesi, GEN Türkiye (Global EntrepreneurshipNetwork) Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, SEY (Semra Enver Yücel Vakfı) Danışma Kurulu Üyesi, AIPA (Yapay Zeka Politikaları Derneği) Danışma Kurulu Üyesi, Wtech Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Üyesi, KREAM.I.C.E. AjansınınDanışma Kurulu Üyesi ve Veri Analitiği Altyapısı Çözümleri sağlayanPartner Republic Şirketinin Danışma KuruluÜyesidir.

1985 doğumlu Tal, 2007 yılında Virginia Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Psikoloji Bölümlerinden çift ana dal yaparak mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi, İşletme ve Politika alanlarında onur listesine girerek 2010 yılında tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Washington DC ve Brükselde CPS (Corporate and Public Strategy) adında danışmanlık firmasında uluslararası arenada Türk şirketlerinin Avrupaya ve Amerikaya doğru genişleme çabaları süreçlerinde çalışmalar yürütmüştür.

Teknoloji bilimi, fütürizm, yenilenebilir enerji, ekonomik küreselleşme, yönetimsel psikoloji, jeo-politika ve felsefe ilgi alanlarını oluşturmaktadır.

İngilizce, Türkçe ve İbranice bilen Talin hobileri arasında yoga ve kung fu bulunmaktadır.

Diğer yönetim kurulu üyelerimize de göz atmak ister misiniz?