Tuğçe Barış - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Tuğçe BarışProfesyonel Erickson Koçu, Yönetim Danışmanı

Tuğçe Barış, Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF) akredite Erickson Coaching International’ın (Erickson Uluslararası Koçluk) ‘The Art & Science of Coaching’ (Koçluğun Sanatı ve Bilimi) Sertifika programını tamamlamış ve yaklaşık 3 yıldır profesyonel Erickson koçu olarak çalışmakta ve bir yandan Erickson Coaching International’ın Modül 5 ICF akreditasyon sürecinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel bir koç olmanın yanı sıra 2014 yılından itibaren kurumlara yönetim danışmanlığı hizmeti vermekte, bununla ilgili eğitim ve programlar hazırlamaktadır. Danışmanlığını yaptığı kurumlarda koçluk yaklaşımını temel alan ve kurumların kendi iç dinamiklerini kullanarak daha etkin bir sistem kurmalarını sağlamaktadır.

2011 yılında İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra çalışma hayatına başlamıştır. Kimya sektörü ile başlayan sonrasında danışmanlık mesleği ile birlikte metal, hızlı tüketim ürünleri, gıda ve bilişim sektörlerinde kurumlara süreç danışmanlığı, ISO 9001,14001,45001,22716,22001,27001,16949 Sistemlerinin Kurulması, IFS ve BRC Denetimlerine Hazırlık ve Belgelendirme Süreçleri, Finansal Denetim Süreçlerinde İç Denetçilik, Amerikan Firmalarının SOX Denetimlerinde Danışmanlık ve Usulsüzlük İncelemeleri, Kurumsal Performans Yönetimi, Yalın Üretim, Stratejik Planlama, QPR Süreç Haritalama, Tedarik Zinciri Yönetimi, Organizasyonel Gelişim alanlarında çalışmalarını koçluk yaklaşımını temel alarak sürdürmektedir.

Koçluğun yaşam boyu öğrenime ve gelişime sağladığı katkıdan hareketle kurumlarda çalışan profesyonellere mevcutta yaptıkları ve/veya yapacak oldukları işlerin en etkin biçimde planlanarak hem kendilerine hem de çalıştıkları kurumlara katkı sağlaması ve değer kazandırması konularında eşlik etmektedir.

Tüm bunların yanında 2006 yılında Sürdürülebilir Kalkınma ve Barış Kategorisi’nde dünya birincisi ödülü ve 2009 yılında Türkiye’nin On Başarılı Genci Yarışmasında İnsan Haklarına ve Dünya Barışına Katkı Kategorisi’nde ödül almıştır.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?