İş Bankası Future Hub - Yenibirlider Derneği

Genç Liderler, Geleceğin Dijital Dünyasını Tasarlıyor!Future Hub ile geleceğin dijital dünyasını tasarla. Liderlik, dijital ve inovasyon alanlarında gelişim sağlayacağın Yenibirlider Derneği ile düzenlenen İş Bankası Future Hub programına hemen katıl!

Genç Liderler, Geleceğin Dijital Dünyasını Tasarlıyor!Future Hub ile geleceğin dijital dünyasını tasarla. Liderlik, dijital ve inovasyon alanlarında gelişim sağlayacağın Yenibirlider Derneği ile düzenlenen İş Bankası Future Hub programına hemen katıl!

Program Hakkında

Future Hub ile geleceğin dijital dünyasını tasarla. Liderlik, dijitalleşme ve inovasyon alanlarında gelişim sağlayacağın Yenibirlider Derneği iş birliği ile düzenlenen İş Bankası Future Hub programına hemen katıl!

İş dünyasında bir devrim gerçekleşiyor. Teknoloji ilerledikçe finans, perakende, eğlence, sağlık, üretim ve eğitim gibi daha birçok alanın derinden etkileneceğini şimdiden görebilirsin. Dijitalleşme, otomasyon, robotik, yapay zeka ve nesnelerin interneti bu devrimi besleyen faktörlerden bazıları.

Peki gelecek için en iyi kariyer nedir? Her şey nasıl değişecek? Yarının işlerine bugünden hazırlanmak mümkün mü?

İş Bankası Future Hub seni işin geleceğine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Geçtiğimiz yıllarda “İŞ’te YBL” adı altında yürütülen ve yeni dönemde içeriği daha da zenginleştirilerek “Future Hub” adı altında devam edecek olan Programda, İş Bankası Dijital Bankacılık Bölümü İnovasyon Birimi’nden ve Yenibirlider ekosisteminden mentorlar eşliğinde dijital ve inovatif bir fikrin hayata geçirilmesinden; eğitimsel, kültürel ve sanatsal aktivitelere kadar birçok açıdan desteklenecek; yeni nesil proje yönetim yaklaşımlarını ve çevik çalışma yöntemlerini deneyimleme şansı yakalayacaksın.

Sen de liderlik, dijital ve inovasyon alanlarında kendini geliştirmek istiyorsan 4 Ocak 2021 – 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Yenibirlider Derneği ile birlikte düzenlenen İş Bankası Future Hub programına hemen katıl!

Future Hub programı; Türkiye’nin Bankacılık Okulu İş Bankası ve yeni nesil sivil toplum kuruluşu Yenibirlider Derneği’nin mentorluğunda liderlik, inovasyon ve dijital alanlarda kendini geliştirme fırsatıdır.

Kimler Başvurabilir?

Future Hub programı; Türkiye’nin Bankacılık Okulu İş Bankası ve yeni nesil sivil toplum kuruluşu Yenibirlider Derneği’nin mentorluğunda liderlik, inovasyon ve dijital alanlarda kendini geliştirme fırsatıdır.

​- 18-25 yaş aralığında olmak,

– 2020-21 itibarıyla lisans 3. sınıfta okuyor olmak,

– İstanbul’daki üniversitelerin; İşletme, İktisat, Ekonomi, Maliye, Sosyoloji, Psikoloji, Hukuk, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinde veya dengi alanlarının birinde öğrenim görüyor olmak,

– Herhangi bir banka ya da finans kurumu ile staj, part-time iş ilişkisi olmamak,

– Sürekli bir iş sahibi olmamak

Başvuru Etapları

Program İçeriği

1 - Tanışma ve Oryantasyon

İş Bankası Future Hub Programına katılmaya hak kazanan 10 katılımcımız program kapsamında tanışma toplantısında İş Bankası Genel Müdürlüğünde bir araya gelirler. Üst düzey yetkililerin ve konuk konuşmacıların yer alacağı bu özel buluşmanın detayları aşağıdaki gibidir:

 • Açılış ve Tanışma
 • Program etaplarının tanıtılması
 • Proje uygulamasının tanıtılması ve konu başlıklarının atanması
 • Mentorluk Programı Mentorları ile Tanışma
 • Konuk Konuşmacı Daveti
2 - Liderlik Eğitimi

Katılımcılarımızı gelecek nesil liderlik ekolüne hazırlayacak yetkinlik ve deneyimleri kazandırmak üzere online eğitim programı ve finans sektörüne derin bir bakış açısı kazandıracak sınıf içi eğitimleri gerçekleştirilir.

 • Online Liderlik Eğitimi
 • Online Eğitim Uygulama Çalışmaları
 • Sınıf İçi Eğitimler
3 - Mentorluk Programı

Yenibirlider Liderlik Ekosistemin’nde yer alan lider genç profesyoneller İş Bankası Future Hub katılımcılarımıza kariyer gelişimleri için rehberlik yapmak üzere mentorluk sistemi çerçevesinde eşleştirilirler. Program süresince 7 seans kariyer görüşmesi gerçekleştirip, birlikte iş dünyası ve sosyal akitivelere katılıp, proje çalışmalarında mentorlerinden destek alırlar.

4 - Proje Uygulaması

2 takım halinde katılımcılarımız belirlenen dijital odaklı proje planı çerçevesinde, Türkiye İş Bankası Dijital Bankacılık Birimi ile ile dirsek temasında proje tasarımlarını gerçekleştirirler. Tamamlanan proje sunumları İş Bankası ve Yenibirlider Derneği’nin jüri üyeleri tarafından değerlendirilir.

 • Proje atamalarının gerçekleştirilmesi
 • 16 haftalık proje uygulama planına göre çalışma
 • Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimi
 • Raporlama ve Proje raporlarının teslim edilmesi
 • Proje Sunumları
5 - Kültür, Sanat ve Ayrıcalıklı Uygulamalar

‘Geleceğin Dijital Dünyasını Tasarla’ teması ile planlanan İş Bankası Future Hub Programının katılımcılarına sağlamak istediği en önemli katma değer dijitalleşme odaklı bir inovasyon ve girişimcilik kültürü kazandırmaktır. Bu bakış açısı ile ayrıcalıklı iş dünyası aktiviteleri, kültür-sanat buluşmaları, üst düzey yöneticiler ile yemek organizasyonları ve network etkinliklerinden oluşan aylık programlara katılım sağlanır.

Program katılımcılarına özel dizayn edilmiş kültür ve sanat etkinlikleri ve atölyeleri ile de kültürel gelişim hedeflenir.

6 - Mezuniyet

Programımızı başarı ile tamamlayan katılımcılarımıza gerçekleştirilecek mezuniyet töreni ile sertifikaları takdim edilir.