Yenibirlider Gelişim Programı - Yenibirlider Derneği

Yenibirlider Gelişim Programı

Yenibirlider Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Yenibirlider Gelişim Programı'ndan bugüne kadar kariyerinde başarılı adımlarla ilerleyen yüzlerce profesyonel yararlandı.

Yenibirlider Gelişim Programı’nın amacı, Türkiye’nin en önde gelen kurumlarında kariyerlerini devam ettiren ve dahil oldukları organizasyon ve topluluklarda fark yaratacak lider adayı profesyonelle bilgi, anlayış ve beceri kazandırmaktır. Program mezunları stratejik bir amaç doğrultusunda bilgiye dayalı kararların verildiği organizasyonları yönetebilen liderler olacaklardır.

Program temsilcilerimiz, "Yenibirlider Liderlik Ekosistemi"mize dahil olurlar ve ekosistem içerisinde yer alan kıymetli mentorlarımız ve profesyonel koçlarımızla birebir çalışma fırsatı yakalarlar.

Program katılımcıları, mentorluk ve koçluk programlarının yanı sıra ekosistem ile gerçekleştirdiğimiz kültür-sanat, iş dünyası, spor ve dijital buluşmalarımıza katılarak, farklı disiplinlerde kendilerini geliştirme fırsatı yakalarlar. Her sene mezunları ile güçlenmeye devam eden Yenibirlider Gelişim Programı, mezunların da yetişen lider adaylarına sosyal fayda sağlayabildikleri bir platform olup, kendini geliştirmeye açık başarılı profesyonelleri bünyesine katmaktan gurur duymaktadır. Bugüne kadar edindikleri tecrübe ve bilgiyi ekosistem içerisinde paylaşabilecekleri projelerde, gönüllü roller üstlenerek liderlik becerilerini pratik edebilirler.

PROGRAM BİLEŞENLERİ

Akademik Program & Atölyeler

Temsilcilerimiz, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşen program açılışıyla birlikte üniversite ile yürüttüğümüz 75 saatlik Liderlik Gelişim Programı’na katılırlar.

Mentorluk Programı

Yenibirlider ekosisteminde yer alan üst düzey mentorlardan destek alırlar. Programa başlayan temsilcilerin 4 görüşme tamamlamaları gerekmektedir.

Koçluk Programı

Yenibirlider ekosisteminde yer alan profesyonel koçlar ile koçluk desteği alırlar. Programa başlayan temsilcilerin koçlarıyla en az 6 görüşmeyi tamamlamaları gerekmektedir.

Ayrıcalıklı Etkinlikler & Ekosistem Projelerinde Gönüllü Çalışma Deneyimi

Temsilcilerimiz, sene boyunca Yenibirlider’e özel kontenjanlardan yararlanabilir; ayrıcalıklı iş dünyası, kültür-sanat, spor etkinlikleri ve dijital buluşmalara katılım sağlayarak kendilerini zenginleştirirken, sosyal çevrelerini genişletebilirler. Bununla birlikte Yenibirlider’in gençlerle ve üniversitelerle gerçekleştirdiği projelerde farklı roller üstlenerek, yetkinliklerini doğrudan pratik edebilecekleri alanlarda aktif liderler olurlar.

_Y4C4584
_Y4C4237
_Y4C4147
_Y4C4096
KARE-GELİSİM
_Y4C4117

Sıkça Sorulan Sorular

Program kazanımları nelerdir?

 • İnisiyatif almak
 • Zorluklarla başa çıkabilmek
 • Kişisel gelişime önem vermek
 • Başkalarının gelişmesine katkıda bulunmak
 • Başkalarına ilham verip onları motive etmek
 • İlişki kurmak
 • Değişimden yana taraf olmak
 • İş birliği ve takım çalışması konularında yetkinleşmek
 • Dış dünya ile bağlantı kurmak
 • Sorunları çözmek ve meseleleri analiz etmek
 • Stratejik bakış açısı geliştirmek

Programa katılmak için kriterler nelerdir?

Bireysel başvurular online başvuru ve mülakat ile değerlendirilecek olup, kontenjan dahilinde temsilci programa kabul edilecektir.

Standart Kriterler

 • 25 yaş üstü en az 3 sene profesyonel tecrübe
 • Performans değerlendirme sistemi içerisinde üst düzey başarı gösteren
 • İleri düzey yabancı dil bilgisine sahip

Takviye Kriterler:

 • Akademik olarak ve/veya kariyeri içerisinde yurt dışı deneyimi edinmiş
 • Yüksek lisans veya MBA programında yer almış
 • Sivil toplum kuruluşlarında üyelik ve/veya aktif görev alan/almak isteyen
 • Kurum içi ve/veya kurum dışı spor ve kültür-sanat çalışmalarında yer alan

Program ne kadar sürmektedir?

Program süresi tüm modülleriyle birlikte bir sene olup, Şubat 2024–Ocak 2025 arası dönemi kapsamaktadır.

Programda fiziksel buluşmalar olacak mı?

Program açılışı 24 Şubat Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecek olup, programın yarısı üniversite kampüsünde, diğer yarısı ise çevrim içi olarak hibrit şekilde gerçekleşecektir.

Yenibirlider Gelişim Programı kapsamında sertifika verilecek mi?

Yenibirlider Gelişim Programı, Boğaziçi Üniversitesi tarafından akredite edilmiştir. Program katılımcılarımıza, katılım ve yeterlilik kriterlerini yerine getirmeleri koşulunda Boğaziçi Üniversitesi tarafından yeterlilik sertifikası alırlar.

Yenibirlider Gelişim Programı'na başvuru tarihi ne zaman?

Yenibirlider Gelişim Programı’na bireysel başvurular Güz ve Bahar Dönemi olarak yılda iki kez gerçekleştiriliyor, başvuru formu bu sayfa üzerinde açılıyor.

Program ücretli mi?

Bir senelik program ücreti 43.000 TL olup programdan sağlanan gelir ile ekosistemimizde bulunan üniversiteli gençlere burs desteği sağlanmaktadır.

Profesyonel Liderlik Gelişim Programı için bizimle iletişime geçin.

Yenibirlider Gelişim Programı Mentorları

Yenibirlider Gelişim Programı Koçları

yenibirlider-profesyonel3
yenibirlider-profesyonel5
yenibirlider-profesyonel
yenibirlider-profesyonel2
yenibirlider-profesyonel1
yenibirlider-profesyonel4

PROGRAM KATILIMCILARI

Yenibirlider Gelişim Programı Ne Fayda Sağladı?

Birbirinden değerli eğitmenler ve sektörde farklı tecrübelere sahip katılımcılarla bir araya gelmekten büyük keyif duydum. Kariyer yolculuğumuzda bizi destekleyecek hatta manivela görevi görüp bizi daha ileriye taşımaya imkan sağlayacak çok değerli bir ekosistemin parçası olduğuma inanıyorum. Zihnen daha esnek ve duruma uyumlanabilmenin önemini program vasıtasıyla anlayıp hayatımda da uygulamama yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Nilüfer Güder
2023 Program Temsilcisi, Siemens / Strategic Marketing Global Business Partner

Genç profesyonellerin kendi potansiyellerini keşif yolculuklarında yol arkadaşları olarak yaşamlarına olumlu bir şekilde dokunduğumu hissettim. Birbirimizden öğrendiğimiz bu yolculuğun çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Dr. Tolga Tuzcuoğlu
Program Koçu, Robert Bosch GmbH - Product Owner

Yeni nesil liderlik kavramı içerisinde yer alabilecek hemen hemen tüm başlıkları uzman kişilerle beraber ve uygulamaya yönelik işlemek çok güzel oldu. Programın bana kattığı bilgi birikimi ve networkün yanı sıra, aldığımız mentorluk ve koçluk ile de kişisel gelişimime katkı sağlayarak daha iyi bir lider olma yolunda güzel adımlar attığımı düşünüyorum.

Ayça Telli
2022 Program Temsilcisi, Yapı Kredi - Stratejik Planlama Müdürü

Çok değerli bir meslektaşımlarımla tanışmış oldum. Kariyer yolculuklarında ve gelecek planlarında benim için de esin kaynağı oldu. Kendilerine de katkıda bulunabilmiş olmayı umuyorum. Bu büyük ekosistemin parçası olmaktan çok mutluyum.

Elif Acar Özgüner
Program Mentoru, Microsoft /Genel Müdür Yardımcısı