Abide Tekelioğlu - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği

Abide TekelioğluTurkish DO&CO Operasyonlar Direktör Yardımcısı, Öğrenci Koçu, Ebeveyn Koçu, İzotomi Sertifikalı Analisti, EIA Uygulayıcısı

1973, Ankara doğumlu olan Abide Tekeloğlu, 1995 yılı ODTÜ Gıda Mühendisliği’nden mezun oldu.

1995 yılında havacılık ve ikram hizmetlerinde başladığı iş hayatına, 2008 yılından itibaren uluslararası ikram hizmetleri ile ilgili operasyonlardan sorumlu özel bir şirkette üst düzey yönetici olarak kurumsal kariyerine devam etmektedir.

2015 yılında başladığı Sola Unitas Akademi’nin ICF akredite ACTP eğitimlerini tamamladıktan sonra Öğrenci, Ebeveyn, Kariyer ve Yönetici Koçluğu alanlarında niş eğitimlerini almış olup, ICF sertifikasyon sürecindedir. Eylül 2020 sonu itibariyle EMCC EIA Akreditasyonu’nu tamamlayacaktır.

Paul Ekman Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (ESaC & ETaC) eğitimlerini başarıyla tamamlamış, ayrıca Richard Bandler lisanslı NLP Practitioner ve Master Practitioner ünvanlarına sahiptir.

Sola Unitas Akademi Trainer’s Challange (Eğiticinin Eğitimi) Programını tamamlamıştır.

Bireylerin meslek seçiminde, kariyer değişikliklerinde ya da kurumların IK birimleri tarafından kullanılabilen Sola Unitas Akademi tarafından oluşturulan İzotomi Program’ının 2016 yılından bu yana analistlerindendir (ICA).

Aile içi iletişimde, çocuk ve ebeveyn işbirliğini sağlayabilmek için Gordon International sertifikalı Etkili Anne Baba Eğitimci’liğini (P.E.T.) tamamlayarak, “Mutlu aile, erken cennettir.” prensibine hizmet etmektedir.

Genç bireylerin içsel liderlikleriyle bağ kurmalarına öz potansiyellerine uygun meslek seçimine, sahiplenecekleri özgün kariyer tasarımlarına eşlik ve şahitlik ederken koçluk yetkinilklerinin yanı sıra Points of You Academy Koçluk Araçları, İzotomi ve Birkman Envanterleri’ni de kullanmaktadır.

ODTUMIST (ODTU Mezunlar Derneği İstanbul) ve Profesyonel İş Kadınları Derneği (PWN) International Coach Federation (ICF), Assocciation for Coaching (AC) ve YÜciTA üyesidir.

AC’nin Gelecek İçin Koçluk, PERYÖN ve LİMAK ile TMK (Türkiye’nin Mühendis Kızları), SIMKAD Kariyer Amazon Kariyer Koçluğu, ASSIM Girişimcilere Online Koçluk, EMCC (European Mentoring & Coaching Council)’nin İyi ki Öğretmenim, ICF Turkey’in TED, ÇYDD, GDN, ÖRAV, ARK, TSKF ve BizzBize projelerinde gönüllü olarak gençlere, öğretmenlere ve girişimci kadınlara koçluk desteği vermektedir.

PWN çatısı altında EMCC akredite mentorluk eğitimlerini tamamlamış olup; profesyonel iş yaşamındaki kadın ve erkeklere mentorluk desteği vermektedir. 2019 yılından bu yana ODTÜMIST (ODTÜ Mezunları Derneği Istanbul) Mentorluk Programı’nda aktif mentor ve Program Kaynak Geliştirme ile Akreditasyon Çalışma gruplarında görev almaktadır. 2020 yılı itibariyle Çelikel Vakfı’nın gönüllü Yönderlerindendir.

İflah olmaz bir öğrenici, heyecanla yeni bilgileri arayan, sorgulayan, öğrendiklerini ihtiyacı olan talep edenlerle paylaşan, hümanist, varoluş amacının keşif yolculuğunda bütüne hizmet edebilecek fırsatları kollayan, nasıl yapabilirime odaklanarak sonuca giden yolları ararken süreçten keyif alan kişilik yapısındadır. Baskı öncesi kitap düzeltmesi ve son okuma faaliyetlerinin yanı sıra “Ebeveyn Kitaplığı” kitabına katkı sağlayan yazarlar arasındadır.

İngilizce ve Almanca bilen Abide Tekelioğlu, evli ve bir çocuk annesidir.