Aycan Yüksel Akçil - YBL Ekosistemi - Yenibirlider Derneği
Aycan Yüksel Akçil

Aycan Yüksel AkçilProfesyonel Yaratıcı Koç ( P.C.C. ve M.Y.K. belgeli ) , Tasarım Odaklı Düşünme Kolaylaştırıcısı, Mekan Tasarımcısı & İş Geliştirme Mentoru

1998 Vefa Anadolu Lisesi, 2003 İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım mezunudur. Uluslararası firmalarda marka & mekan üzerine proje tasarımı ve tasarım müdürlüğü yapmıştır. Çalıştığı firmalarda, LG, Ford Otosan, Vitra, Nike, BP, Fiat , Arzum gibi firmalarla mekânsal çözümler konusunda çalışmıştır. Mekansal tasarım alanında, residence, uluslararası fuar, müze , enstelasyon konularında derinleşmiştir.

2016’da  BBOM(Başka Bir Okul Mümkün Derneği ) İstanbul Anadolu Eğitim kooperatifi çatısı altında açılan Koşan Kaplumbağa Anaokulu’nun kurucu üyelerindendir ve ilk yürütme kurulu başkanıdır.

2017’de  Ludik Platform Sosyal Girişimi ile Zorlu Holding’in İmece Platformunda Eğitim alanında geliştirmeye değer bulunan projeler arasında seçilmiş ve kuluçkada yer almıştır. Bu tarihten itibaren TÜGİM onaylı İş Geliştirme Mentorluğu sertifikasıyla beraber gerek sosyal alanda gerekse start up ekosisteminde eğitimler vermiş, koçluk ve mentorluk yapmıştır.

2019’dan itibaren Design Thinking alanında atölyeler & workshoplar & sprintler tasarlayarak bu alanda fasilitasyon & koçluk & mentorluk vermektedir. İşletme Yönetimi bölümünden mezun olmuştur, şuanda da Marka İletişimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

2020 ‘de, 20 senelik yaratıcı sektör deneyimine kurumsal, kariyer, işletme, takım ve yönetici koçluğu yetkinliklerini de ekleyerek  “Yaratıcılık alanında Kariyer odaklı Servisler” sunan Coach Creatif markasını kurmuştur.Niş alanı olan yaratıcı endüstrilere girişimcilik ve iş geliştirme konularında da hizmet vermektedir.2022’de I.C.F.( International Coaching Federation ) onaylı P.C.C. ( Professional Certified Coach ) unvanı ve Koç ( Seviye 6 ) Mesleki Yeterlilik Belgesi almıştır.

İTÜ Çekirdek, Habitat, Simbiyoz Aktivite, Ulukoza, Yenibirlider ‘de eğitmenlik ve iş geliştirme mentorluğu yapmaktadır.

Bizbizze, PWN, Xnovate ve Komünite topluluğu üyesidir.

Diğer koçlarımıza da göz atmak ister misiniz?